iMagazine

Synchronizacja skrótów wyrazów między iOS i OS X

15/01/2014, 21:58 · · · 1

W iOS 5 wprowadzono możliwość tworzenia skrótów do wprowadzania wyrazów lub całych fraz. Od iOS 7 możliwa jest ich synchronizacja z OS X Mavericks.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Aby włączyć synchronizację, należy zalogować się do iCloud na obu urządzeniach za pomocą tego samego Apple ID, a następnie włączyć synchronizację danych i dokumentów. Na iOS 7 trzeba w tym celu udać się do Ustawień, do menu iCloud. Odnajdujemy tam pozycję Dokumenty i dane. Wybieramy ją, a następnie zaznaczamy opcję Dokumenty i dane.

12

Na OS X trzeba wejść do Preferencji systemowych, a następnie do menu iCloud.

3

Na liście znajdujemy pozycję Dokumenty i dane i zaznaczamy ją.

4

Od teraz skróty będą synchronizowane pomiędzy urządzeniami. Dodawanie nowych skrótów z poziomu iOS odbywa się poprzez Ustawienia/Ogólne/Klawiatura, w sekcji Skróty. W OS X należy udać się natomiast do Preferencji systemowych, a następnie do menu Klawiatura. Skróty dostępne są w zakładce Tekst.

Źródło: 9 to 5 Mac

1

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
EdiVip Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
EdiVip
Gość
EdiVip

No i ja mam pytanie… Jak włączyć tą funkcję w OSX Mavericks? Mam dodane skróty, zaznaczoną opcję „poprawiaj automatycznie” ale jakoś mi to nie działa :/