iMagazine

Synchronizacja skrótów wyrazów między iOS i OS X

15/01/2014, 21:58 · · · 1

W iOS 5 wprowadzono możliwość tworzenia skrótów do wprowadzania wyrazów lub całych fraz. Od iOS 7 możliwa jest ich synchronizacja z OS X Mavericks.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Aby włączyć synchronizację, należy zalogować się do iCloud na obu urządzeniach za pomocą tego samego Apple ID, a następnie włączyć synchronizację danych i dokumentów. Na iOS 7 trzeba w tym celu udać się do Ustawień, do menu iCloud. Odnajdujemy tam pozycję Dokumenty i dane. Wybieramy ją, a następnie zaznaczamy opcję Dokumenty i dane.

12

Na OS X trzeba wejść do Preferencji systemowych, a następnie do menu iCloud.

3

Na liście znajdujemy pozycję Dokumenty i dane i zaznaczamy ją.

4

Od teraz skróty będą synchronizowane pomiędzy urządzeniami. Dodawanie nowych skrótów z poziomu iOS odbywa się poprzez Ustawienia/Ogólne/Klawiatura, w sekcji Skróty. W OS X należy udać się natomiast do Preferencji systemowych, a następnie do menu Klawiatura. Skróty dostępne są w zakładce Tekst.

Źródło: 9 to 5 Mac


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

EdiVip napisał(a):

No i ja mam pytanie… Jak włączyć tą funkcję w OSX Mavericks? Mam dodane skróty, zaznaczoną opcję „poprawiaj automatycznie” ale jakoś mi to nie działa :/

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK