iMagazine

Odblokowanie urządzenia z iOS przez klawiaturę Bluetooth

17/01/2014, 21:49 · · · 1

iOS może być w dużej mierze obsługiwany za pomocą klawiatury połączonej przez Bluetooth. Pozwala ona między innymi na odblokowanie urządzenia, które zabezpieczone jest kodem blokady.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Na początku należy sparować klawiaturę z urządzeniem. W tym celu wchodzimy do Ustawień i odnajdujemy w nich pozycję Bluetooth. Włączamy je, a następnie z listy wybieramy klawiaturę (należy wcześniej wprowadzić ją w tryb parowania).

1

Po sparowaniu urządzeń blokujemy ekran, a następnie naciskamy dowolny przycisk na klawiaturze. W zależności od modelu, reakcja urządzenia z iOS na wciśnięcie przycisku może być opóźniona lub też pierwsze naciśnięcie klawisza zostanie zignorowane. Po podświetleniu się ekranu należy wpisać kod blokady – tekst będzie automatycznie wpisywany w odpowiednim polu. Jeżeli włączycie ekran za pomocą przycisku na obudowie urządzenia z iOS, to wyświetlony zostanie ekran blokady bez pola wpisywania kodu i odblokowanie urządzenia nie będzie możliwe.

Źródło: Macworld


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dominik Łada napisał(a):

U mnie na iPadzie Air z iOS 7 mam problem, polegający na tym, ze moge wpisać kod, ale dopiero wcinięcie 5tej dowolnej cyfry na ekranie, nie z klawiatury, odblokowuje. Wczesniej tak nie było.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK