iMagazine

Kilka ciekawych dodatków z Cydii

23/01/2014, 22:31 · · · 5

Cydia daje ogromne możliwości modyfikacji i ulepszenia swojego iUrządzenia. Spośród gąszczu dodatków łatwo można przeoczyć te ciekawe. Dlatego chciałbym się dziś podzielić z Wami trzema tweak’ami.

MultiIconMover

Jeśli próbowaliście przenosić wiele ikon z jednego ekranu na inny, to wiecie jak może być wkurzające przenoszenie pojedynczych aplikacji. MutiIconMover ułatwi nam tę operację. Kiedy przełączymy się w tryb edycji ekranu (gdy ikony będą się „trząść”) będziemy mogli zaznaczyć kilka aplikacji, następnie przejdziemy na inny ekran i wciśniemy przycisk Home, a wszystkie ikony „przeskoczą“ w to miejsce. MultiIconMover dostępny jest za darmo, ale jest również płatna wersja (kosztuje 0,99$), która dodatkowo pozwala na przenoszenie ikon między folderami, jak i samych folderów.

SwipeSelection

Kolejną rzeczą, którą można poprawić po Apple jest zaznaczanie tekstu. SwipeSelection rozwiązuje ten problem umożliwiając przesuwanie kursora przez przesuwanie palcem po klawiaturze i zaznaczanie tekstu z przytrzymanym przyciskiem Shift. Dodatek ten jest darmowy, ale jak poprzedni opisywany również posiada płatną (1,99$) wersję Pro, która daje więcej możliwości konfiguracyjnych (np. która część klawiatury ma wykrywać przesuwanie kursora).

SwitchSpring

Chociaż w iOS 7 dużo łatwiej i szybciej można zabić aplikacje, to w dalszym ciągu brakuje możliwości wykonania tej operacji na wszystkich programach na raz. SwitchSpring na to pozwala. Aby za jego pomocą wyłączyć wszystkie aplikacje na raz musimy przejść do widoku Multitaskingu i gest wyłączenia aplikacji wykonać na ekranie domowym. Pojawi się wtedy okienko umożliwiające ubicie wszystkich programów, jak również wykonanie Respringu. SwitchSpring jest dostępny za darmo.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Adrian Modrzyk napisał(a):

W każdym zestawieniu te same tweaki…

Marucins napisał(a):

Świetny cykl!

Kamil napisał(a):

„SwitchSpring” na taką aplikacje własnie czekałem!!

Mimos napisał(a):

Zapraszam do czytania wpisów na temat modyfikacji z cydii
http://pomojemu.esy.es/ios/statushud-2-cydia/
Napisz jak się podoba to będę robił częściej :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK