iMagazine

Edycja wyglądu napisów w iTunes i QuickTime

24/01/2014, 13:35 · · · 1

Domyślna wielkość napisów w odtwarzaczach Apple na OS X nie jest zbyt duża. System umożliwia zmodyfikowanie zarówno rozmiaru liter, jak również innych parametrów.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

W celu modyfikacji wyglądu napisów należy udać się do Preferencji systemowych, a następnie do menu Dostępność. Na liście po lewej stronie odnajdujemy pozycję Napisy dla niesłyszących i wybieramy ją. System oferuje trzy domyślne ustawienia tekstu, za pomocą przycisku + można dodać własną konfigurację.

1

Menu tworzenia nowych ustawień posiada opcję zmiany koloru i przezroczystości tła, koloru i rozmiary tekstu, czcionki oraz kilku innych parametrów. Na górze widoczny jest podgląd tego, jak wyglądać będzie tekst. Jeżeli chcemy być pewni, że napisy w każdym odtwarzaczu będą wyglądać tak samo, należy odznaczyć opcję Pozwalaj na zastępowanie przez wideo, by program nie mógł narzucić własnych ustawień wyświetlanego tekstu.

2

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Piotr Szczygieł napisał(a):

Pytanie za 100 punktów – czy da się zmienić rozmiar napisów w Apple TV?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK