iMagazine

Przewrotna koncepcja dot. ekranu iPhone 6

25/01/2014, 12:31 · · · 12

Do wakacji coraz bliżej, w związku z tym, coraz bliżej jest też do prawdopodobnej premiery następcy iPhone 5s czyli 6. Jak to już stało się tradycją, pojawia się coraz więcej plotek na temat tego, jak iPhone 6 będzie wyglądał i jaki to będzie miał ekran.

Większość plotek pojawiających się w internecie, mówi o tym, że iPhone 6 będzie miał jednak większy ekran niż 4″. Problem w tym, że zmieniając ekran, Apple wskoczy w niefajny nurt fragmentacji. Kolejny rozmiar zmusi deweloperów do przerabiania swoich aplikacji. Wydłuży to proces wprowadzania na rynek nowego produktu – generalnie widzę w tym same problemy.

Ok, mogą pójć w zwiększenie rozdzielczości, albo aby zachowując proporcje mieć większy rozmiar kosztem rozdzielczości, ale zastanawiam się nad inna opcją… A gdyby tak Apple zdecydowało się na wypuszczenie nowego iPhone’a w proporcjach ekranu iPada, ale ze zmniejszonym ekranem? Wszystko maja gotowe, „retinowość” będzie jeszcze bardziej „retinowa”, deweloperzy nie będą musieli praktycznie nic zmieniać (moze tylko Ci co maja aplikacje w wersjach TYLKO dla iPhone 4″). Ekran w proporcjach iPada w telefonie wielkości 4,5-5″ jest możliwy, o ile sie nie mylę to podobne proporcje miał Nexus 4, a przynajmniej tak mi się wydaje. Rozdzielczość Retina na ekranie ok 4,5″ będzie miała jeszcze więcej PPI – prawie 700.

Hmm, wg mnie to jest możliwy scenariusz. A co Wy o tym sądzicie?


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

bionicl napisał(a):

Nie wyobrażam sobie jak bym miał używać aplikacje zrobione pod iPada na ekranie ~5cali
Już nawet na iPadzie mini czasem się ma wrażenie że trochę to jest za małe…

Piotr Śmiałek napisał(a):

Nie, żeby coś ale ekran powyżej 400 PPI nie ma sensu. Zobacz baterię w iPad’ zie i iPhone’ ie. No właśnie w tablecie jest o wiele większa. A w 2 czy 3 razy mniejszym urządzeniu nie zmieszczą takiej baterii nie wspominając o wadze urządzenia. Tym co najbardziej zżera baterie to właśnie ekran. Czego smartfony z 5 calowym czy większym ekranem szybo się rozładowują? Właśnie przez prądożerność.

Grzegorz Stępień napisał(a):

Skoro obraz, głównie tekst, mógłby być ładniejszy to czemu miałby taki nie być. Jeśli tylko pozwoli na to technologia ekranu, baterii itd. to czemu nie.

adriank1410 napisał(a):

Ale przecież obecna Retina z iPhone jest już świetna, nie ma co kombinować, żeby nie przedobrzyć :)

Grzegorz Stępień napisał(a):

Zawsze może być lepsza.

adriank1410 napisał(a):

Tak, wszystko może być lepsze, tylko pytanie – po co, skoro teraz już praktycznie nie jesteś w stanie zobaczyć pojedynczych pikseli w tej Retinie, a do czego potrzeba więcej? Żebyś częściej musiał ładować telefon? :)

Jakub Sobczyk napisał(a):

Wtedy byłby to smartfon z największą ilością PPI. Tylko czy to, dla normalnego użytkownika jest potrzebne?

mrgtaboss napisał(a):

Nie wyobrażam sobie iPhona ponad 4′. Już normalny 5S ledwo mi się mieści w dłoni, a co dopiero taki pingpong jak Galaxy S4

Krzysiek Sylwerski napisał(a):

Przecież Nexus 4 to 16:10 – nie można powiedzieć, że to są „podobne proporcje” do iPada.
16:10 (N4) – 16:12 (4:3 w iPadach), więc iPhone z tymi proporcjami musiałby być szeroki, co przełożyłoby się negatywnie na materiały wideo (filmy, teledyski, korzystanie z YouTube).

Grzegorz Stępień napisał(a):

Jedynie rodzina LG Vu to telefony z ekranami o proporcjach tego z iPada (4:3).

Kamil napisał(a):

Wg mnie będzie coś w okolicach 4.5/4.6 – choć nie przekreślam też 4.3.

Piotr napisał(a):

Jak na moje oko kompletnie nietrafiona koncepcja.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK