iMagazine

Podgląd hiperłączy na iOS

31/01/2014, 23:15 · · · 5

Jednym z niebezpieczeństw podczas przeglądania stron mogą być specjalnie spreparowane odnośniki, które odsyłają w inne miejsca, niż sugeruje nazwa. Jednym ze sposobów, jak się takich sytuacji ustrzec jest możliwość podejrzenia, z jakim linkiem mamy do czynienia.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

W zdecydowanej większości przypadków hiperłącza nie występują w postaci czystego linku, ale jako tekst opisujący łącze, np. w taki sposób → iMagazine. Aby mieć pewność, że taki link przeniesie nas we wskazane miejsce, możemy go podejrzeć. Jak? Prosto. Wystarczy, że dotkniemy i przytrzymamy taki adres do chwili, aż nie pojawi się menu podręczne (gdzie do wyboru będzie możliwość skopiowania, otwarcia w nowej zakładce, itp.). Na co jednak my chcemy zwrócić uwagę, to adres linku, który znajduje się powyżej przycisków.

W taki właśnie sposób można między innymi sprawdzić, czy hiperłącze prowadzi do wspomnianego miejsca. Niestety nie jest to metoda stuprocentowa, gdyż w tym miejscu może być użyty skrócony odnośnik, który nic nam nie powie.

Źródło: Cult of Mac


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Kmil napisał(a):

To akurat nie problem, bardziej mnie zastanawia jak podglądnąć link w Safari na OS X? ;P

Artur napisał(a):

W menu Safari -> Widok -> Pokaz pasek stanu. Następnie najeżdżając kursorem na link na samym dole przeglądarki masz podgląd

Kmil napisał(a):

Dzięki!
Szkoda dodatkowego paska. Mogliby ten podgląd skopiować z Chrome. ;)

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Znalezione w pół minuty dzięki Google ;P → https://github.com/visnup/Minimal-Status-Bar

Kmil napisał(a):

Nie jestem upośledzony i też bym to znalazł, sęk w tym, ze początkujący użytkownik OS X , jak widać, nie do końca zdaje sobie sprawę jakim modyfikacjom może poddać np. Safari.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK