iMagazine

Zmiana długości wyświetlania banerów

01/02/2014, 17:44 · · · 1

Banery powiadomień w OS X pojawiają się na kilka sekund, po czym znikają. Za pomocą Terminala można dokładnie określić czas wyświetlania tych powiadomień.

Zaczynamy od uruchomienia Terminala. Wpisujemy w nim następujące polecenie:

defaults write com.apple.notificationcenterui bannerTime X

W miejsce X wpisujemy czas (w sekundach), przez który ma być widoczne powiadomienie. Przykładowo dla 15 sekund polecenie będzie wyglądało następująco:

defaults write com.apple.notificationcenterui bannerTime 15

Po zatwierdzeniu polecenia należy wylogować się, a następnie zalogować do systemu ponownie, aby zmiany zostały wprowadzone. Aby przywrócić domyślne ustawienia, należy posłużyć się poleceniem:

defaults delete com.apple.notificationcenterui bannerTime

Pamiętajcie, że powyższa instrukcja dotyczy wyłącznie banerów. Komunikaty będą nadal wymagać interakcji, a tym samym wyświetlane będą do momentu, w którym użytkownik nie zamknie ich samodzielnie.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

James napisał(a):

Pomocne. Dzięki!

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK