iMagazine

Wyłączanie powiadomień stron internetowych

08/02/2014, 22:51 · · · 1

W OS X Mavericks udostępniono możliwość wysyłania przez strony internetowe powiadomień, które wyświetlane są na ekranie komputera. Niepotrzebne komunikaty można łatwo wyłączyć.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Zaczynamy od uruchomienia Safari i wejścia do jego preferencji za pomocą kombinacji przycisków Command+,. Następnie przechodzimy do zakładki Powiadomienia. Na liście widoczne są wszystkie witryny, które zapytały o pozwolenie wysyłania komunikatów. Wystarczy zaznaczyć pole Odrzuć, by informacje z danego miejsca przestały pojawiać się w centrum powiadomień.

1

Aby zmodyfikować zachowanie komunikatów z subskrybowanych witryn, wybieramy przycisk Preferencje powiadomień… lub wchodzimy do Preferencji systemowych, a następnie do menu Powiadomienia. Wystarczy przeciągnąć ikonę danej witryny do sekcji Nie w centrum powiadomień, by komunikaty przestały się tam pojawiać.

2

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

narkoman napisał(a):

Ja nie wiem jak możecie nie zezwalać na powiadomienia od OneTech.PL :-D Wstyd!

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK