iMagazine

Poprawa wymowy Siri

09/02/2014, 18:25 · · · 1

Siri dobrze radzi sobie z odczytywaniem standardowego tekstu w obsługiwanych językach, jednak w przypadku nazw własnych mogą pojawiać się już problemy z właściwą wymową. W iOS 7 wprowadzono możliwość nauczenia Siri, jak powinno odczytywać daną nazwę.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Na początku za pomocą Siri wywołujemy daną nazwę własną. W przykładzie posłużyłem się danymi kontaktu, lecz równie dobrze może to być nazwa ulicy lub miejsca. W momencie, gdy asystent nieprawidłowo odczyta tekst, wystarczy powiedzieć That’s not how to pronounce that, żeby wywołać tryb „uczenia” Siri. Zostaniemy zapytani o prawidłową wymowę, a następnie o wybranie jednego z trzech wariantów wymowy – każdy z nich można wcześniej odsłuchać.

Photo 285

Oczywiście nie da się w pełni nauczyć Siri wymowy choćby polskich imion, jednak w niektórych przypadkach pouczenie asystenta owocuje nieco dokładniejszą wymową.

1

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy
Gość
Jerzy

Dlaczego nie ma siri po polsku?