iMagazine

CustomSpotlightAction – namiastka Alfreda na iOS

10/02/2014, 21:48 · · · 3

Wiecie jakiego “fioła” mam na punkcie Alfreda, prawda? Co jakiś czas znajduję jej nowe zastosowania i nie mogę się nadziwić, jak kiedyś mogłem działać bez niej. Marzę o podobnej aplikacji na iOS. Jednak ze względu na ograniczenia tego systemu raczej na próżno czekać na jej nadejście. Chyba, że mamy JailBreak.

Co prawda w Cydii nie znajdziemy odpowiednika Alfreda, ale jeden z tweak’ów sprawia wrażenie namiastki tej aplikacji.

CustomSpotlightAction to darmowy dodatek, który pozwala, jak sama jego nazwa wskazuje, przypisywać różne akcje do Spotlighta. Działa to bardzo prosto.

Kolejne akcje dodajemy w konfiguracji tego dodatku i polega po prostu na nadaniu im nazwy, wpisaniu odpowiedniego adresu URL oraz nadaniu im słowa kluczowego. Co najważniejsze URL wcale nie musi być konkretnym adresem strony. Dzięki możliwości wykorzystania specjalnego znacznika %@ podczas wpisywania zapytań w Spotlight będziemy mogli używać różnych danych. Zwróćmy uwagę na prostą akcję, która otworzy wpisany adres w Safari. Jej konfiguracja wygląda następująco:

  • Name: Open in Safari
  • Url: http://%@
  • Keyword: s

Teraz po wywołaniu Spotlight muszę wpisać s strona.www i wcisnąć przycisk Szukaj, żeby od razu przejść do przeglądarki na wskazaną stronę.

Znacznik %@ może być oczywiście wykorzystany na wiele innych sposobów, m.in. do tworzenia własnych wyszukiwarek. Jeśli więc macie zrobiony JailBreak, to CustomSpotlightAction jest zdecydowanie wart polecenia!


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

madmatthew napisał(a):

a moze wiecej jakis przykladow?
jak np. wywolac wyszukanie w appstore wpisanej frazy?

Marcel Herba napisał(a):

Jeszcze lepszy tweak. Dzisiaj wyszedł. Nazywa się Weasel http://www.idownloadblog.com/2014/02/12/weasel/

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK