iMagazine

Sposób na szybsze podładowanie telefonu w sytuacjach awaryjnych

13/02/2014, 11:38 · · · 12

Za 15 minut wychodzicie z domu. Patrzycie na telefon, a tu problem – 20% baterii. Błyskawicznie podłączacie go do ładowania, ale pozostały czas i tak może być niewystarczający. Spotkaliście się z takimi sytuacjami? Istnieje pewien sposób na przyspieszenie procesu ładowania.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Na początku należy zrozumieć, co może wpływać na wolniejsze ładowanie się urządzenia. W iPhone’ie takich rzeczy jest sporo – aplikacje działające w tle, Wi-Fi, Bluetooth, 3G/LTE, usługa lokalizacji, powiadomienia, itd., itp. Jeśli więc potrzebujemy szybciej naładować nasz telefon warto byłoby tymczasowo wyłączyć takie procesy. Zamiast robić to ręcznie, najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest przełączenie telefonu w tryb samolotowy. W tym celu musimy uruchomić Centrum sterowania i wcisnąć przełącznik Trybu samolotowego.

dzięki @Dritone za zdjęcie

Użytkownicy starszych wersji iOS muszą natomiast przejść do Ustawień i tam uruchomić Tryb samolotowy.

Uwaga: Należy wziąć pod uwagę, że po włączeniu Trybu samolotowego nie będziemy mogli wykonywać ani odbierać połączeń telefonicznych.

Źródło: Apartment Therapy


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Artur Kubańczyk napisał(a):

Czy ładując iPhona ładowarką od iPhone’a można uszkodzić baterię albo szybciej ją zużyć? Albo czy można ją szybciej zużyć używając ładowania przez USB częściej niż tradycyjnie przez kontakt? Mam wrażenie, że mój iP trzyma coraz krócej…

Łukasz Kuraciński napisał(a):

A nie prościej wyłączyć iPhona? W trybie samolotowym i tak nikt sie do nas niedodzwoni wiec nie widze sensu zostawiac go włączonego. Wyłączony telefon naładuje się bardziej niż włączony, nawet w trybie samolotowym. Dziwna porada…

Wojciech Jakieła napisał(a):

Który i tak po chwili się włączy? Wyłączając iPhone’a i podłączając go do ładowania ten i tak się włączy po uzyskaniu odpowiedniego poziomu naładowania.

Łukasz Kuraciński napisał(a):

Zawsze można najpierw podłączyć iPhone’a do ładowania a następnie go wyłączyć. Nie włączy się dopóki sam go nie włączysz.

Wojciech Jakieła napisał(a):

Aż przetestuję ;) Dzięki :)

Łukasz Kuraciński napisał(a):

No problem ;) Robie tak od lat ;)

Bart napisał(a):

chyba chodzilo o ladowarke od iPad a nie iPhone?

Kazda obecna bateria (czy to ta z samochodu czy w smartphone) zasada jest prosta – czym szybciej sie laduje tym gorzej dla niej.

P.S. Jesli masz iPhone 4(s) 5(s) to kupno baterii to wydatek jakos £5 (25zl) i robocizna prosta jak drut jakos 5 minut i masz wymieniona baterie na nowa!

paulina napisał(a):

Tak można zepsuć i baterie i ładowarkę

Bartek napisał(a):

Dodałbym z własnych obserwacji, że szybciej ładuje się z ładowarki w kontakcie, niż z USB komputera. :)

RobertKorzeniowski napisał(a):

ja mam jeszcze ładowarkę od ipada 4Gen i widze że minimalnie szybciej się ładuje i lekko się bardziej grzeje… ale na granicy bezpieczeństwa ajhołp!

Rapoes napisał(a):

A czy ktoś może korzystał z ładowarek na baterie aa jakie można zrobić samemu http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-przenosna-ladowarke-do-telefonu/ też ciekawe rozwiązanie jak na moje oko.

Andy napisał(a):

Dzięki za poradkę.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK