Mastodon

Sposób na szybsze podładowanie telefonu w sytuacjach awaryjnych

12
Dodane: 10 lat temu

Za 15 minut wychodzicie z domu. Patrzycie na telefon, a tu problem – 20% baterii. Błyskawicznie podłączacie go do ładowania, ale pozostały czas i tak może być niewystarczający. Spotkaliście się z takimi sytuacjami? Istnieje pewien sposób na przyspieszenie procesu ładowania.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Na początku należy zrozumieć, co może wpływać na wolniejsze ładowanie się urządzenia. W iPhone’ie takich rzeczy jest sporo – aplikacje działające w tle, Wi-Fi, Bluetooth, 3G/LTE, usługa lokalizacji, powiadomienia, itd., itp. Jeśli więc potrzebujemy szybciej naładować nasz telefon warto byłoby tymczasowo wyłączyć takie procesy. Zamiast robić to ręcznie, najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest przełączenie telefonu w tryb samolotowy. W tym celu musimy uruchomić Centrum sterowania i wcisnąć przełącznik Trybu samolotowego.

dzięki @Dritone za zdjęcie

Użytkownicy starszych wersji iOS muszą natomiast przejść do Ustawień i tam uruchomić Tryb samolotowy.

Uwaga: Należy wziąć pod uwagę, że po włączeniu Trybu samolotowego nie będziemy mogli wykonywać ani odbierać połączeń telefonicznych.

Źródło: Apartment Therapy

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, Redaktor iMagazine.pl. Mastodon: mcskrzypczak@c.im

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 12

Czy ładując iPhona ładowarką od iPhone’a można uszkodzić baterię albo szybciej ją zużyć? Albo czy można ją szybciej zużyć używając ładowania przez USB częściej niż tradycyjnie przez kontakt? Mam wrażenie, że mój iP trzyma coraz krócej…

A nie prościej wyłączyć iPhona? W trybie samolotowym i tak nikt sie do nas niedodzwoni wiec nie widze sensu zostawiac go włączonego. Wyłączony telefon naładuje się bardziej niż włączony, nawet w trybie samolotowym. Dziwna porada…

Który i tak po chwili się włączy? Wyłączając iPhone’a i podłączając go do ładowania ten i tak się włączy po uzyskaniu odpowiedniego poziomu naładowania.

Zawsze można najpierw podłączyć iPhone’a do ładowania a następnie go wyłączyć. Nie włączy się dopóki sam go nie włączysz.

chyba chodzilo o ladowarke od iPad a nie iPhone?

Kazda obecna bateria (czy to ta z samochodu czy w smartphone) zasada jest prosta – czym szybciej sie laduje tym gorzej dla niej.

P.S. Jesli masz iPhone 4(s) 5(s) to kupno baterii to wydatek jakos £5 (25zl) i robocizna prosta jak drut jakos 5 minut i masz wymieniona baterie na nowa!