iMagazine

Zdalne instalowanie aplikacji na urządzeniach z iOS

19/02/2014, 19:47 · · · 2

Gdy natrafimy w sieci na link do aplikacji, którą chcielibyśmy pobrać na iPhone’a lub iPada, nie trzeba sięgać po urządzenie, by się na nim pojawiła. Można ją bowiem zainstalować zdalnie, poprzez iTunes.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Aby umożliwić zdalne instalowanie aplikacji, należy na urządzeniu z iOS udać się do Ustawień, a następnie w sekcji iTunes Store i App Store zaznaczyć automatyczne pobieranie programów.

1

Teraz w iTunes na komputerze wchodzimy do App Store. Należy być oczywiście zalogowanym tym samym Apple ID na obu urządzeniach. Odnajdujemy program, który chcemy zainstalować na iOS, a następnie klikamy ikonę Download/Buy.

2

Program zostanie pobrany zarówno na dysk komputera, jak i do pamięci urządzenia z iOS.

3

Metoda ta działa też w przypadku listy zakupionych wcześniej aplikacji. Jej wadą jest brak możliwości wybrania, na którym urządzeniu zostanie zainstalowany program – pojawi się on na każdym, które ma włączone automatyczne pobieranie aplikacji.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

madhunt3r napisał(a):

Da się wyłączyć ściąganie lokalne na dysk w iTunes? Chce tylko pobierać na iPhone.

Paweł Hać napisał(a):

Niestety, nie da się.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK