iMagazine

TP-LINK i nowy transmiter

20/02/2014, 22:55 · · · 4

Wygląda na to, że transmitery sieciowe cieszą się coraz większą popularnością. Świadczyć o tym może choćby fakt, że TP-Link co i rusz wprowadza do swojej oferty nowe modele tych urządzeń. Najnowszym z nich jest TL-PA6010.

Najmłodsze „dziecko” z rodziny Powerline jest pierwszą generacją oferującą przesyłanie danych z prędkością nawet do 600 Mb/s.

Tak jak w przypadku starszych modeli również TL-PA6010 wyróżnia się nowoczesnym wyglądem i kompaktowymi gabarytami (63 × 47 × 40 mm). Urządzenie posiada gigabitowy port Ethernet do połączenia z routerem lub komputerem oraz przycisk Pair umożliwiający bardzo łatwe dołączenie transmitera do istniejącej sieci składającej się z tych urządzeń. Na uwagę zasługuje również fakt, że TP-LINK dba także o oszczędzanie prądu obiecując redukcję jego poboru nawet do 80% w przypadku opisywanego produktu.

Transmitery TL-PA dostępne są już w sprzedaży w sugerowanej cenie brutto 329 zł za zestaw startowy zawierający dwa urządzenia. Są one objęte 24 miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Więcej informacji o transmiterach, jak na przykład dane techniczne odnajdziecie na oficjalnej stronie produktu.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Piotr Szczygieł napisał(a):

W kwestii formalnej – co to jest za tekst – reklama dystrybutora, test?

dawg0r napisał(a):

Czytam o tych wszystkich transmiterach i kołacze mi się jedna myśl. Jak wygląda sprawa zabezpieczeń przed przepięciami wewnętrznymi sieci elektrycznej? Elektrykiem nie jestem, ale komputer podłączony jest bezpośrednio do gniazdka elektryczne za pomocą skrętki, oczywiście możemy stosować listy i to w nie wpinać transmitery, no ale…pytanie pozostaje.

Bartek Stańczyk napisał(a):

Czy ja dobrze rozumiem jak to działa? Kupuję zestaw startowy z dwoma transmiterami. Podłączam jeden tam, gdzie stoi router i podpinam kablem ethernetowym. Drugie urządzenie podłączam tam gdzie jest telewizor i tam podłączam TV ethernetem?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Tak, dobrze rozumiesz.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK