iMagazine

Zmiana częstotliwości odświeżania Monitora aktywności

25/02/2014, 22:24 · · · 0

Monitor aktywności w OS X pozwala na obserwowanie uruchomionych procesów oraz zużywanych przez nie zasobów. Aby wyniki dostarczane były na bieżąco, wystarczy zwiększyć częstotliwość aktualizowania wyników.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Po uruchomieniu Monitora aktywności odnajdujemy na pasku statusu przycisk Widok. Rozwijamy z niego menu, a następnie przechodzimy do pozycji Częstotliwość uaktualniania.

1

Domyślna wartość wynosi 5 sekund. Dla większości użytkowników czas ten będzie wystarczający. W celu dokładniejszej diagnostyki możecie wybrać większą częstotliwość – wpłynie ona nie tylko na odświeżanie się zawartości okna Monitora aktywności, ale również na generowanie podglądu obserwowanej za pomocą ikony lub okna wielkości (tutaj macie opis, jak je wywołać). Jest to szczególnie przydatne przy sprawdzaniu parametrów sieci i obciążenia procesora.

Źródło: OS X Daily

0

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o