iMagazine

Naprawa problemów z połączeniem z siecią Wi-Fi w iOS

02/03/2014, 16:12 · · · 12

Zmiany konfiguracji sieci Wi-Fi mogą prowadzić do problemów z połączeniem się z nią za pomocą urządzenia z iOS. Istnieją dwie metody rozwiązania tego problemu.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Jeżeli nawiązanie połączenia z zapamiętaną, widoczną siecią nie jest możliwe, może to wynikać z wygaśnięcia dzierżawy DHCP. Aby ją odnowić, należy w Ustawieniach odnaleźć sekcję Wi-Fi, a następnie na liście sieci odnaleźć tą, z którą chcemy się połączyć. Następnie wybieramy ikonę i przy jej nazwie. Przewijamy listę na sam dół i wybieramy przycisk Odnów dzierżawę.

1

Jeżeli powyższy sposób nie pomógł, można wykonać reset ustawień sieciowych urządzenia. Spowoduje to wymazanie haseł dostępu do wszystkich sieci bezprzewodowych oraz ich ewentualnej konfiguracji, więc wykonajcie go dopiero wtedy, gdy będziecie mieć pewność, że wina leży po stronie urządzenia, a nie sieci.

2

W celu zresetowania ustawień sieciowych należy w Ustawieniach przejść do sekcji Ogólne, a następnie do menu Wyzeruj.

3

Teraz wybieramy przycisk Ustawienia sieciowe. Zostaniemy poproszeni o wpisanie kodu bezpieczeństwa (jeśli go wcześniej włączyliśmy), a następnie o potwierdzenie usunięcia ustawień.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Robiq napisał(a):

Czy jest jakaś opcja, ażeby ustawić priorytet do której sieci ma iOS podłączyć się najpierw?
Też macie takie wrażenie że iOS7 ma problem z połączeniami do Wifi? U mnie dość często iphone lub ipad „zwleka” z połoczeniem z wifi i zostaje na 3G lub bez, choć wifi jest dostępne.

Wojtek napisał(a):

Nie mam takiego wrażenia.

Krzysiek napisał(a):

U mnie na iPhonie tego nie ma, łączy się normalnie z daną siecią czy to 3G lub jak mam wifi to z wifi. Na iPadzie mam tylko wifi więc tam nie powiem jakby było gdybym miłą 3G.

Tomek napisał(a):

a u mnie wifi w ogóle nie działa – jest wyszarzone… podobno da się to naprawić wymieniając chip na płycie głównej telefonu.

Michał Gruszka napisał(a):

Jeżeli ktoś ma problem z nieaktywnym suwakiem WiFi, nie działa mu WiFi, a podane przez iMagazine sposoby nie pomagają, to zachęcam do przeczytania poniższego tekstu i skorzystania z naprawy.

http://applemobile.pl/news/iphone-4s-news/przestalo-dzialac-wifi-w-iphone-4s-po-aktualizacji-do-ios7-to-nie-problem-systemu-napraw-telefon-w-serwis-iphone-szczecin-applemobile-pl/

yajos napisał(a):

Tu jest jeszcze klika porad, o których nie wspomnineliście download.net.pl/problemy-z-wi-fi-w-ios-8-oto-jak-sobie-z-nimi-poradzic/n/4851/

karina napisał(a):

mój problem jest taki że znajduje wi fi lecz nie moge sie z nim połączyć, hasło wpisuje na 100 % dobre, wpisywałam je milion razy lecz iphone nie chce sie połączyć

Lena napisał(a):

Czy rozwiazałas swój problem z wifi ? Niestety mam to samo u siebie i nie wiem jak naprawić :(

aga napisał(a):

mam to samo! ma ktoś jakiś pomysł, jak temu zaradzić?

sylwia napisał(a):

mam identycznie – wpisuje hasło milion razy i za którymś tam razem czasem załapie… – znalazł ktoś rozwiązanie?

aadamuss napisał(a):

Mam problem z łączeniem wifi w iphone 6 ios 9.2.1. Gdy jestem przy ruterze mam cały zasięg ale jak sie oddalam sygnał słabnie. Nigdy nie miałem tekiego problemy z wifi.Co mam zrobić?

manteufel napisał(a):

nie pomaga

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK