iMagazine

iMessage z Terminalu

06/03/2014, 23:07 · · · 2

iMessage to jedna z najpopularniejszych platform komunikacyjnych wśród użytkowników ekosystemu Apple. Działa zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach. W przypadku tych drugich, oprócz domyślnej aplikacji jest też inny sposób na wysyłanie wiadomości.

Christian Sampaio, brazylijski programista wpadł na pomysł, że z iMessage można by korzystać z poziomu Terminalu. W ten sposób powstało narzędzie imsg. Każdy może z niego skorzystać. Najpierw jednak trzeba je zainstalować poniższym poleceniem:

Sposób użycia jest bardzo prosty. Odbywa się to w dwóch etapach. W pierwszym piszemy wiadomość w taki sposób:

Zwróćcie jednak uwagę, że w przykładzie nie użyłem polskich znaków. Niestety, gdy wstawimy jakiś, wysłanie wiadomości się nie powiedzie. Po zatwierdzeniu wiadomości (klawiszem Enter) uruchomiona zostanie aplikacja Wiadomości (chyba, że już działa), a następnie w oknie Terminalu wyświetlone zostaną osoby, do których niedawno pisaliśmy. Każdej osobie przyporządkowany jest odpowiedni numer. Po jego wybraniu wiadomość zostanie wysłana wskazanemu odbiorcy. Istnieje również możliwość wpisania adresu mailowego do osoby, której nie ma akurat na liście.

W obecnej wersji imsg istnieje jednak kilka bugów:

  1. jak wspomniałem w treści wiadomości nie można używać polskich znaków,
  2. imsg umożliwia tylko wysyłanie wiadomości, więc aby zobaczyć odpowiedź i tak musimy skorzystać z aplikacji Wiadomości lub z powiadomień,
  3. po wysłaniu wiadomości wpisywane teksty w Terminalu będą kolorowe.

Źródło: GitHub

2

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Bartosz Romanowski@Orlowskii Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
@Orlowskii
Gość
@Orlowskii

Troche bez sensu to. Po to jest iMessage, żeby z niego korzystać, a nie udawać hakera i bawić się w pisanie w terminalu… Rozumiem, gdyby to był trick dla hackintosha w którym nie działa iMessage, ale w tym przypadku to jest zbędne.

Bartosz Romanowski
Gość

Można prościej:

osascript -e ‚tell application „Messages” to send „Hi” to buddy „Dominik Łada”‚