iMagazine

Mój Alfred – Karty iCloud

10/03/2014, 22:08 · · · 0

Jedną z fajnych funkcji Safari jest jego współdzielenie otwartych zakładek między urządzeniami (podobną opcję ma również Chrome). Niestety domyślnie działa to tylko z Safari. A gdyby tak mieć dostęp do kart iCloud bez otwierania Safari? Lub móc otworzyć je w innej przeglądarce? Umożliwia to chociażby workflow iCloud Tabs.

Dane o otwartych zakładkach na wszystkich urządzeniach przechowywane są w specjalnym pliku. “Dobierając” się do niego można uzyskać dostęp do interesujących nas informacji, czyli otwartych kart. I to jest właśnie zadanie wspomnianego workflow. Jego działanie jest następujące:

  • Wpisanie w Alfredzie tabs wyświetli nam wszystkie otwarte zakładki. Wybranie którejś otworzy ją w domyślnej przeglądarce, czyli nie musi to być Safari.
  • Wpisanie alltabs otworzy wszystkie dostępne karty w domyślnej przeglądarce.
  • Wpisanie tabdump wyczyści pamięć otwartych kart.

Nazwa: iCloud Tabs
Pobieranie: link

Wszystkie artykuły z serii Mój Alfred
możecie znaleźć pod tym linkiem.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK