iMagazine

Pierwsze wrażenia: TP-LINK M5360

12/03/2014, 19:59 · · · 5

Mobilny dostęp do internetu jest obecnie wielu osobom niezbędny. Nie każde miejsce oferuje jednak swobodny dostęp do Wi-Fi, stąd też warto zaopatrzyć się we własny hotspot, na przykład taki, jaki pojawił się właśnie w ofercie TP-LINK.

M5360 to przenośny router Wi-Fi z modemem 3G. Urządzenie posiada bardzo ładną obudowę, z przezroczystą warstwą na przedzie, przywodzącą na myśl iPody oraz Magic Mouse. Niewielki ekran OLED pokazuje informacje odnośnie stanu pracy urządzenia – siły sygnału, liczby aktywnych połączeń oraz prędkości transmisji danych. Urządzenie posiada też port USB, który umożliwia ładowanie innych urządzeń z wbudowanego akumulatora – ma on pojemność 5200 mAh, co powinno wystarczyć na doładowanie kilku mniejszych sprzętów. Ostatnim z dodatków jest czytnik kart micro SD.

Urządzenie wymaga do działania karty mini SIM, producent dołącza jednak do zestawu adaptery do coraz popularniejszych kart w formacie micro i nano. Połączenie z siecią komórkową wykorzystuje standard HSPA+. Prędkość transferu danych ograniczona jest więc do 21,6 Mb/s w przypadku pobierania oraz do 5,76 Mb/s w przypadku wysyłania. Sieć Wi-Fi działa z kolei w paśmie 2,4 GHz, w standardach 802.11b/g/n. Jednocześnie sieć może być udostępniana nawet dziesięciu urządzeniom.

M5360 pojawi się w sprzedaży w okolicach maja. Jego cena wyniesie około 349 zł.

Obszerny test urządzenia pojawi się w kwietniowym wydaniu iMagazine.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

dob3k napisał(a):

IMHO lepszym pomyslem byl by zakup Alcatel-a Y800 ktory ma podobne parametry, cene i czas dzialania na baterii a oferuje predkosc 4G, a nie tylko 3G.

Texanski napisał(a):

Słyszałem, że podobno Y800 działa bardzo niestabilnie….? a czy ktoś testował RM5000+ od WiFipartner.pl?

dob3k napisał(a):

Niestabilnie? Jak to sie objawia, bo ja nie mialem najmniejszych problemow z nim.

Texanski napisał(a):

Na forach…. no właśnie o to pytam. Czyli generalnie polecasz Y800? Ile czasu działa Ci na baterii?

dob3k napisał(a):

Wiesz to tak jak z telefonami. Im wiecej uzywasz tym krocej wytrzyma bateria, ale na 4g trzymala mi dosc dlugo (z 10h) przy takim normalnym uzywaniu. Jak najbardziej polecam. Napewno lepsza opcja niz ten t-link 3g z artykulu, a za podobne pieniadze masz 4g.
Ja swojego kupilem zeby brac na wycieczki zagraniczne glownie. Ladowac lokalna karte i cieszyc sie internetem na kilku urzadzeniach jednoczesnie za przystepniejsza cene internetu i sprawdza sie znakomicie. Chyba do 5 czy 10 urzadzen jednoczesnie mozna podlaczyc.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK