iMagazine

Microsoft OneNote dla OS X – zapowiedź Office’a?

17/03/2014, 20:35 · · · 2

Coraz częściej pojawiają się pogłoski, jakoby w tym roku miała się pojawić kolejna odsłona najpopularniejszego pakietu biurowego. I nie chodzi tu o iWork, bo choć wielu z niego korzysta, na tym polu prym wiedzie w dalszym ciągu Microsoft ze swoim pakietem Office. Ostatnią wersją przeznaczoną dla użytkowników OS X był Office 2011. Dziś natomiast pojawiła się aplikacja, która może zapowiadać rychłe nadejście nowej odsłony tego pakietu. Mowa o Microsoft OneNote.

Co prawda OneNote nie jest składnikiem pakietu Office, ale może nam dać jego namiastkę. Głównie jeśli weźmiemy pod uwagę wygląd tej aplikacji. Mamy tu więc znaną z Windowsowej wersji wstążkę, czyli tematyczny dostęp do danych funkcji mający zastąpić standardowe menu. Muszę przyznać, że całość sprawia bardzo dobre pierwsze wrażenie.

OneNote, jak sama nazwa wskazuje, to narzędzie do sporządzania notatek. Wraz z pojawieniem się tej aplikacji na OS X staje się głównym konkurentem Evernote. Do synchronizacji między różnymi urządzeniami czy platformami (iOS, OS X, Windows, Windows Phone i Android) wymagane jest posiadanie lub utworzenie konta w usłudze Microsoftu. Dane przechowywane są w zasobach OneDrive, więc nie mamy raczej takich ograniczeń, jak w darmowej wersji Evernote.

Aplikacja umożliwia m.in. dołączanie do notatek screenshotów, zdjęć, plików audio i video, pozwala także na skanowanie dokumentów, pisanie odręczne oraz optyczne rozpoznawanie znaków (OCR). Widać więc, że ma spore możliwości.

Aplikacja Microsoft OneNote dostępna jest w Mac App Store za darmo.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Jakubek napisał(a):

Taki modularny Office w AppStorze byłby świetny!

Krzysiek napisał(a):

Fakt jest że MS mógłby nowego Offica ale pewnie już w wersji 365 udostępnić w MAS. Ja czekam :) zobaczymy czy za tydzień będziemy świętować MSO na iPad, po cichu na to liczę.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK