iMagazine

Przyspieszenie wyłączania się Maka

18/03/2014, 20:54 · · · 3

OS X podczas zamykania wyłącza bezpiecznie wszystkie procesy. W przypadku, gdy aplikacja w tle nie odpowiada, musi upłynąć określony czas, by została wyłączona. Można go skrócić, co spowoduje szybsze wylogowywanie się z systemu.

Metoda 1.

OS X pozwala na ponowne uruchomienie zamkniętych programów po włączeniu systemu. W przypadku wielokrotnego zamykania OS X i korzystaniu z tej opcji, czas wyłączenia komputera może się znacznie wydłużyć. Rozwiązanie jest bardzo proste. Klikamy na ikonę jabłka na pasku statusu, a następnie z menu wybieramy opcję Wyłącz…, by wywołać menu zamykania systemu.

1

Teraz zaznaczamy opcję Otwórz okna po ponownym zalogowaniu, a następnie klikamy na przycisk Wyłącz.

2

Po ponownym uruchomieniu komputera jeszcze raz przechodzimy do menu wyłączania, ale tym razem odznaczamy opcję ponownego otwierania okien. Zatwierdzamy czynność przyciskiem Wyłącz.

3

Teraz komputer powinien wyłączać się znacznie szybciej. Jeżeli to nie pomogło, możecie skorzystać z drugiego sposobu.

Metoda 2.

Uwaga: poniższa metoda ingeruje w działanie systemu – nie korzystaj z niej, jeśli nie wyłączasz zbyt często komputera, a te kilkanaście sekund nie zrobi Tobie różnicy.

Ta metoda pozwoli skrócić czas, po jakim wymuszane jest zamknięcie programów, które przestały odpowiadać. Domyślnie wynosi on 20 sekund, poniższy sposób zmienia go na 5 sekund (lub dowolną wartość, którą należy wpisać zamiast 5).

Uruchamiamy Terminal, a następnie wpisujemy w nim poniższe komendy, każdą z nich zatwierdzamy.

Aby przywrócić wartości domyślne, na końcu każdego polecenia należy wpisać wartość 20.

Źródło: Make Tech Easier


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Artur napisał(a):

„sudo -h now” i po sprawie.

Guest napisał(a):

chyba bardziej „sudo shutdown -h now” ? :]

Biacho napisał(a):

raczej „sudo shutdown -h now” :]

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK