iMagazine

Antywirusy ESET dla komputerów Mac

20/03/2014, 19:27 · · · 1

OS X uważany jest za bardzo bezpieczny system, nie znaczy to jednak, że jego użytkownik nie jest narażony na atak z sieci. Firma ESET wprowadziła do oferty dwa nowe produkty, które pomogą zapobiegać niechcianej ingerencji w system.

Nowe oprogramowanie ESET – pakiety Cyber Security oraz Cyber Security Pro – stworzone zostały z naciskiem na zabezpieczenie przed kradzieżą danych osobowych. W obu pakietach dostępny jest filtr antypishingowy, który chroni użytkownika przed witrynami podszywającymi się pod serwisy, w których się logujemy. To jedno z zagrożeń, które jest tak samo duże, niezależnie od używanego systemu operacyjnego – wynika bowiem z nieuwagi człowieka. Kolejny z elementów, który chroni tożsamość użytkownika, to skaner mediów społecznościowych. Monitoruje on publikowane tam informacje i ostrzega przed niebezpiecznymi linkami.

Pakiety różnią się pod względem liczby zaimplementowanych funkcji. W ramach Cyber Security otrzymujemy antywirusa, filtr antyspamowy i antypishingowy, skanowanie danych w chmurze, skaner mediów społecznościowych oraz sprawdzanie wymiennych nośników danych. Wersja Cyber Security Pro posiada dodatkowo firewall oraz kontrolę rodzicielską.

Pakiety dostępne są w cenie od 129,15 zł za wersję podstawową oraz od 170,97 zł za wersję Pro. Możecie przetestować je też bezpłatnie po pobraniu ze strony producenta: wersja podstawowa, wersja Pro.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Marucins napisał(a):

Sporo jak za skaner głownie dla Windowsowego zagrożenia.

antypishingowy – 90% socjotechniczne zagrywki.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK