iMagazine

Antywirusy ESET dla komputerów Mac

20/03/2014, 19:27 · · · 1

OS X uważany jest za bardzo bezpieczny system, nie znaczy to jednak, że jego użytkownik nie jest narażony na atak z sieci. Firma ESET wprowadziła do oferty dwa nowe produkty, które pomogą zapobiegać niechcianej ingerencji w system.

Nowe oprogramowanie ESET – pakiety Cyber Security oraz Cyber Security Pro – stworzone zostały z naciskiem na zabezpieczenie przed kradzieżą danych osobowych. W obu pakietach dostępny jest filtr antypishingowy, który chroni użytkownika przed witrynami podszywającymi się pod serwisy, w których się logujemy. To jedno z zagrożeń, które jest tak samo duże, niezależnie od używanego systemu operacyjnego – wynika bowiem z nieuwagi człowieka. Kolejny z elementów, który chroni tożsamość użytkownika, to skaner mediów społecznościowych. Monitoruje on publikowane tam informacje i ostrzega przed niebezpiecznymi linkami.

Pakiety różnią się pod względem liczby zaimplementowanych funkcji. W ramach Cyber Security otrzymujemy antywirusa, filtr antyspamowy i antypishingowy, skanowanie danych w chmurze, skaner mediów społecznościowych oraz sprawdzanie wymiennych nośników danych. Wersja Cyber Security Pro posiada dodatkowo firewall oraz kontrolę rodzicielską.

Pakiety dostępne są w cenie od 129,15 zł za wersję podstawową oraz od 170,97 zł za wersję Pro. Możecie przetestować je też bezpłatnie po pobraniu ze strony producenta: wersja podstawowa, wersja Pro.

1

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marucins Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marucins
Gość
Marucins

Sporo jak za skaner głownie dla Windowsowego zagrożenia.

antypishingowy – 90% socjotechniczne zagrywki.