iMagazine

Diablo III: Nawałnica światła – już w iBookstore

20/03/2014, 22:45 · · · 7

Jeśli lubicie gry, gry osadzone w świecie fantasy, to na pewno znacie Diablo. To gra kultowa. Każdy gracz-wielbiciel RPG zanurzał się w świecie Diablo na całe godziny. Teraz macie też szansę zanurzyć się w lekturze książki Nate’a Kenyona „Diablo III: Nawałnica światła” napisanej na podstawie gry, którą wydało właśnie Wydawnictwo Insignis.

Po klęsce Najwyższego Zła odradza się Królestwo Niebios. Rada Angiris odzyskała Czarny Kamień Dusz i strzeże przeklętego artefaktu gdzieś w głębi roziskrzonego Srebrnego Miasta.

Na tle tych doniosłych wydarzeń Tyrael z trudem odnajduje się w nowej roli ­Archanioła Mądrości. Czuje się obco pośród anielskiej braci i wątpi, czy uda mu się stanąć na wysokości zadania. Poszukując otuchy w sobie samym i w Niebiosach, wyczuwa złowieszcze oddziaływanie Czarnego Kamienia Dusz na swoją ojczyznę. Tam, gdzie niegdyś panowała harmonia światła i dźwięku, teraz wkrada się przybierający na sile dysonans, który zwiastuje nadciągające nad krainę niebezpieczeństwo. Imperius wraz z pozostałymi archaniołami ostro sprzeciwia się pomysłom przeniesienia lub zniszczenia Kamienia, co zmusza Tyraela do złożenia losu Niebios w ręce ludzkości.

Tyrael gromadzi wokół siebie obdarzonych wielką mocą bohaterów z najdalszych krańców Sanktuarium, by wskrzesić starożytny Zakon Horadrimów. Powierza im praktycznie niewykonalne zadanie: mają wykraść Kamień Dusz z samego serca Niebios. Pośród wybrańców, na barkach których ma spocząć to brzemię, znajduje się Jacob ze Staalgardu, były awatar Sprawiedliwości i strażnik anielskiego ostrza El’druina, Shanar, czarownica dysponująca fenomenalną mocą, Mikułow, zwinny i nabożny mnich, Gynvir, nieustraszona i zaprawiona w boju barbarzynka, oraz Zayl, tajemniczy nekromanta. Czy mając za wrogów zarówno czas, jak i siły dobra i zła, śmiałkowie zdołają się zjednoczyć i wypełnić niebezpieczną misję, nim Niebiosa legną w gruzach?

Opowiedziana w powieści historia stanowi pomost między wydarzeniami z Diablo III a fabułą Reaper of Souls – pierwszego dodatku do gry.

Książka dostępna jest w iBookstore w cenie 6,99EUR – polecamy!

Za chwilę na naszym Facebooku oraz Twitterze rozdamy kody do iBookstore – obserwujcie co się dzieje!

7

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


7
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Dominik ŁadaBoberekKmilRobert Stachnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert Stachnik
Gość
Robert Stachnik

Czy kody juz sa rozdane ?

Kmil
Gość
Kmil

Jeszcze nie.

Dominik Łada
Gość

Za chwilę zaczynamy na FB i Twitterze – zapraszamy

Boberek
Gość
Boberek

Oby nie bo poczytałbym tą książkę :)

Dominik Łada
Gość

Zapraszam na FB i Twittera za chwilę zaczynam zabawę

Boberek
Gość
Boberek

Dzięki, udało się. Teraz szybko nie usnę… ;)

Dominik Łada
Gość

Super – miłej lektury!