Mastodon

Pakiet Office trafił na iPada

6
Dodane: 10 lat temu

Microsoft zaprezentował dziś wersję swojego pakietu biurowego, przeznaczoną na iPada. Z zapowiedzi firmy wynika, że będzie on w pełni zgodny z dokumentami tworzonymi na komputerach.

Office składa się z programów Word, Excel i PowerPoint. Korzystanie z nich jest darmowe, o ile wykorzystywane są jedynie do odczytywania dokumentów (wliczając w to korzystanie z prezentacji w PowerPoint). Tworzenie i edycja wymagają wykupienia subskrypcji Office 365 Personal – kosztować będzie 6,99$ za miesiąc lub 69,99$ za rok.

1

Word

2

Excel

3

PowerPoint

Interfejs aplikacji został zaprojektowany od nowa – różni się znacznie od wersji, która przeznaczona jest dla komputerów z Windows 8. Posiada jednak pewne charakterystyczne elementy, jak wstążka. Wśród usprawnień wymienione zostały między innymi dynamicznie zmieniające się wykresy w Excel (w zależności od wprowadzanych danych) czy też klawiatura dostosowująca się do rodzaju wprowadzanej treści.

Wszystkie aplikacje można pobrać z App Store: Word, Excel, PowerPoint

Źródło: The Verge

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

sprawdź proszę czy Word obsługuje wstawianie tabulatorów ?

Tabulatora jako takiego nie widzę na klawiaturze, ale jest u góry ikonką wcięcia w prawo i lewo. Przetestowałem na pliku docx i działa poprawnie.

Można to zrobić z poziomu iTunes. Zsynchronizuj iPhone’a z iTunes, i wejdź w widoczność zainstalowanych na nim programów. Na dole pod programami masz okno wgrania lub pobrania plików dla wybranych aplikacji. Jedną z nich jest MS Office. Teraz wystarczy że z wskażesz plik i wgrasz go do telefonu. W takim przypadku OneDrive jest niepotrzebny.