iMagazine

WD wprowadza dwudyskowy My Passport Pro z Thunderbolt

27/03/2014, 20:43 · · · 6

Firma WD pokazała dziś nowy dysk przenośny, wyposażony w złącze Thunderbolt. Posiada on dwa dyski, które mogą pracować w trybie RAID – po raz pierwszy zastosowano to rozwiązanie w urządzeniu mobilnym.

My Passport Pro występuje w dwóch wariantach pojemności: 2 oraz 4 TB. Nośnik danych stanowią dwa dyski talerzowe w rozmiarze 2,5 cala każdy. Zastosowanie takiej konstrukcji pozwoliło na zmniejszenie poboru energii, stąd też urządzenie działa z pełną prędkością już po podłączeniu bezpośrednio do portu Thunderbolt komputera. Kabel jest zintegrowany z dyskiem, nie ma potrzeby dokupowania dodatkowych przewodów.

Producent zapewnia, że dysk osiąga prędkość transferu do 233 MB/s. Zastosowanie dwóch dysków pozwoliło na pracę w trybie RAID 0, przyspieszającym zapis, lub RAID 1, gdzie na bieżąco tworzona jest lustrzana kopia zapisywanych danych.

My Passport Pro dostępne będą w cenie 1199 zł za wariant o pojemności 2 TB oraz 1799 zł za wariant o pojemności 4 TB.

Źródło: informacje prasowe

6

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Marek MoiMarek AntosikPaweł MMRmariuszp Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mariuszp
Gość
mariuszp

Trochę dużo, ale za pomysł gratki :) Czekać tylko na podobne rozwiązania z dyskami SSD.

Paweł MMR
Gość
Paweł MMR

Chciałbym, aby pojawiło się takie rozwiązanie z interfejsem USB 3.0.

O ile do wszystkich swoich komputerów bez problemu podłączę Thunderbolt i będzie to rozwiązanie szybkie i wygodne, o tyle gdy zajdzie konieczność skopiowania np. materiału video do komputera bez portu Thunderbolt powyższe rozwiązanie od WD będzie bezużyteczne. Mimo wszystko USB 3.0 jest bardziej uniwersalne.

Marek Antosik
Gość
Marek Antosik

Rozwiązanie nie jest nowe. LaCie od dawna miało takie dyski najpierw ze złączem firewire, a teraz thunderbolt. Nazywa się „LaCie Little Big Disk”. Występuje też w wersji SSD

Marek Moi
Gość
Marek Moi

Tak, ale trzeba targać zewnętrzny zasilacz. WD za to jest zasilany z portu Thunderbolt – wisi na jednym tylko kabelku. O ile się orientuję, to pierwszy dysk tego typu. Do tej pory widziałem takie z USB 3.0 (Seagate i CineRAID), ale Seagate nie da się z kolei przestawić na Raid1, na którym mi zależy.

Marek Antosik
Gość
Marek Antosik

Faktycznie. Padaka. Wersja firewire była zasilana z portu, bez dodatkowego zasilacza. Skoro WD może, to czemu LaCie się nie postarało?

Marek Moi
Gość
Marek Moi

Racja, może teraz przysiądą i też zrobią. Taki dwudyskowy Rugged na przykład.