iMagazine

WD wprowadza dwudyskowy My Passport Pro z Thunderbolt

27/03/2014, 20:43 · · · 6

Firma WD pokazała dziś nowy dysk przenośny, wyposażony w złącze Thunderbolt. Posiada on dwa dyski, które mogą pracować w trybie RAID – po raz pierwszy zastosowano to rozwiązanie w urządzeniu mobilnym.

My Passport Pro występuje w dwóch wariantach pojemności: 2 oraz 4 TB. Nośnik danych stanowią dwa dyski talerzowe w rozmiarze 2,5 cala każdy. Zastosowanie takiej konstrukcji pozwoliło na zmniejszenie poboru energii, stąd też urządzenie działa z pełną prędkością już po podłączeniu bezpośrednio do portu Thunderbolt komputera. Kabel jest zintegrowany z dyskiem, nie ma potrzeby dokupowania dodatkowych przewodów.

Producent zapewnia, że dysk osiąga prędkość transferu do 233 MB/s. Zastosowanie dwóch dysków pozwoliło na pracę w trybie RAID 0, przyspieszającym zapis, lub RAID 1, gdzie na bieżąco tworzona jest lustrzana kopia zapisywanych danych.

My Passport Pro dostępne będą w cenie 1199 zł za wariant o pojemności 2 TB oraz 1799 zł za wariant o pojemności 4 TB.

Źródło: informacje prasowe


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

mariuszp napisał(a):

Trochę dużo, ale za pomysł gratki :) Czekać tylko na podobne rozwiązania z dyskami SSD.

Paweł MMR napisał(a):

Chciałbym, aby pojawiło się takie rozwiązanie z interfejsem USB 3.0.

O ile do wszystkich swoich komputerów bez problemu podłączę Thunderbolt i będzie to rozwiązanie szybkie i wygodne, o tyle gdy zajdzie konieczność skopiowania np. materiału video do komputera bez portu Thunderbolt powyższe rozwiązanie od WD będzie bezużyteczne. Mimo wszystko USB 3.0 jest bardziej uniwersalne.

Marek Antosik napisał(a):

Rozwiązanie nie jest nowe. LaCie od dawna miało takie dyski najpierw ze złączem firewire, a teraz thunderbolt. Nazywa się „LaCie Little Big Disk”. Występuje też w wersji SSD

Marek Moi napisał(a):

Tak, ale trzeba targać zewnętrzny zasilacz. WD za to jest zasilany z portu Thunderbolt – wisi na jednym tylko kabelku. O ile się orientuję, to pierwszy dysk tego typu. Do tej pory widziałem takie z USB 3.0 (Seagate i CineRAID), ale Seagate nie da się z kolei przestawić na Raid1, na którym mi zależy.

Marek Antosik napisał(a):

Faktycznie. Padaka. Wersja firewire była zasilana z portu, bez dodatkowego zasilacza. Skoro WD może, to czemu LaCie się nie postarało?

Marek Moi napisał(a):

Racja, może teraz przysiądą i też zrobią. Taki dwudyskowy Rugged na przykład.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK