iMagazine

Kontrolowanie funkcji urządzenia przez Siri

30/03/2014, 16:29 · · · 1

W iOS 7 Siri otrzymało dostęp do przełączanie funkcji systemu. Dzięki temu może kontrolować Wi-Fi, Bluetooth oraz inne ustawienia komunikacji.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Po wywołaniu Siri przytrzymaniem przycisku Home wydajemy polecenie pokroju „turn off bluetooth“. Na ekranie wyświetlone zostanie potwierdzenie wykonania czynności oraz przełącznik, który pozwala na ręczne sterowanie funkcją. Ponadto pojawi się też link, przenoszący do określonej zakładki ustawień systemowych.

20140330-163256.jpg

Za pomocą asystenta można kontrolować Wi-Fi, Bluetooth, połączenie z siecią komórkową oraz kilka innych funkcji. Siri może też przełączyć urządzenie w tryb samolotowy – ostrzega wtedy o zaprzestaniu działania, gdy nie będziemy mieli dostępu do internetu.

20140330-163308.jpg


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Można nawet powiedzieć same słowa „Bluetooth”, „Wi-Fi”, „3G” (oczywiście wymawiane po angielsku) i wtedy ręcznie przełączyć. Może to być łatwiejsze dla osób mniej obeznanych z angielskim.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK