Mastodon

Microsoft wprowadził Office 365 Personal

13
Dodane: 10 lat temu

Wczoraj Microsoft oficjalnie zaprezentował nową ofertę dla użytkowników indywidualnych – Office 365 Personal. Jest to ciekawa oferta cenowa dla nowych użytkowników, chcących jednocześnie korzystać z pełnych możliwości Microsoft Office  w wersji mobilnej.

Microsoft Office 365 Personal to usługa subskrypcyjna.

W ramach subskrypcji można zainstalować najnowsze, pełne wersje aplikacji pakietu Office, w tym Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Outlook, na jednym maku lub pececie oraz jednym iPadzie z najnowszą wersją systemu iOS lub tablecie z systemem Windows 7 lub nowszym. Dzięki temu wszystkie funkcje Office będą dostępne zarówno online, jak i offline, stacjonarnie i mobilnie.

Pakiet Office można również zainstalować na iPhone’ach, telefonach z systemem Windows Phone i Android posiadajacymi pakiet Office Mobile.

Office Mobile oferuje  funkcje wyświetlania treści oraz ich edytowania w trakcie pracy zdalnej. Ponadto zachowuje wiernie zawartość i formatowanie dokumentu, dzięki czemu po przeniesieniu z powrotem do komputera dokument wygląda tak jak trzeba.

Pakietu Office Mobile na iPhone’y i telefony z systemem Android można bezpłatnie używać tylko do celów niekomercyjnych.

W ramach usługi Office 365 Personal otrzymujemy 7GB bezpłatnej powieżchni na OneDrive z możliwością dokupienia dodatkowych 20GB, 60 minut miesięcznie na dzwonienie przez Skype’a pod numery stacjonarne i komórkowe lub bezpłatna pomoc techniczną.

Usługi Office 365 są na bieżąco udoskonalane, a każdy subskrybent automatycznie uzyskuje najnowsze aktualizacje – coś na wzór Adobe Creative Cloud.

Gdzie jest haczyk? Przede wszystkim w cenie.

Cena rocznej subskrypcji 299,99PLN na stonie Microsoft.

Cena rocznej subskrypcji u resellerów Apple to 199-249PLN.

W styczniu 2013 miała miejsce premiera Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych, który również sprzedawany jest jako usługa subskrybcyjna (na 5 urządzeń). W tym przypadku cena rocznej subskrybcji to 399PLN lub poprzez In-App Purchases w App Store (z poziomu Word, Excel lub Powerpoint dla iOSO) w cenie 99,99EUR.

Czyli rozpiętość cenowa jak widzicie jest duża, nawet bardzo duża.

Warto pamiętać jednak, że oprogramowanie Office dla Mac 2011 nadal jest sprzedawane w wersji pudełkowej i będzie dostępne w najbliższym czasie. Póki co nie ma żadnej informacji aby Microsoft planował wydać nową jego wersję, a plotki które krążyły po sieci, dotyczyły wprowadzenia właśnie płatności na zasadzie subskrypcji, a nie nowej wersji całego pakietu. Cena oprogramowania w wersji pudełkowej, co najważniejsze, z czasem użytkowania nieograniczonym to 529PLN.

Decyzja co Wam się najbardziej opłaca należy do Was. Wg mnie na obecnym etapie, póki nie mamy zupełnie nowej wersji Office, możemy edytować dokumenty w darmowym iWork i nie korzystamy ze Skype, to kupowałbym nieograniczoną wersję pudełkową. Jak będzie nowy Office for Mac, zdecyduję się wtedy raczej na wersję 365 Personal, bo coś mi mówi, że wtedy skończą się już pudełka…

Źródło:
http://office.microsoft.com/pl-pl/products/buy-office-365-personal-FX104160403.aspx

O365_Personal_Boxshot_BOB_PL_C

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 13

W ramach usługi Office 365 Personal otrzymujemy 7GB bezpłatnej powieżchni na OneDrive z możliwością dokupienia dodatkowych 20GB, 60 minut miesięcznie na ..

błąd: powierzchni przez RZ

I kolejny Pan Redaktor który coś wie ale nie doczytał. Porównywanie MSO365 do pudełkowego pakietu polecam zrobić rzetelnie.

Po pierwsze pakiet MSO365 w jakiej on by nie był wersji to jest pakiet Proffesional a nie wersja Home.
Druga sprawa cena podana za pakiet pudełkowy za 529 zł jest chyba w wersji Home (Word, Excell, Power Point dla MAC, o OneNote nie spominam bo już jest za free) natomiat porównując pakiet 1:1 prosze doczytać, pakiet Proff porównujmy do Proff, a wtedy licencja pudełkowa kosztuje ponad 1000 zł, wersja BOX nawet ponad 2000 zł dla Windows. Na Mac mamy tylko w pakiecie Bussines Word, Excell, Power Point i Outlook – koszt ok. 900 zł średnio dla wersji 2011. Dlatego pisząc porównanie piszmy rzetelnie porównując podobne produkty a nie wersję Home do Proff.

Podsumowując: zakupując pakiet MSO365 dla 5 użytkowników jest to bardzo opłacalna inwwestycja, bo każdy użytkownik może mieć legalny pakiet i bonus 20 GB na OneDrive. Można MOS365 dla 5 osób kupić już za 300 zł, więc wychodzi rocznie po 60 zł, do tego pakiet na tablecie czy smartfonie.
Co do wersji “for one user” trudno ocenić jak to wychodzi pod kątem ekonomicznym. Jak ktoś nabywa aktualizacje pakietu co kilak lat powinien się zastanowić nad subskrypcją. Jeżeli MS zacznie częściej wypuszczać nowe wersje pakietu to w ramach subskrypcji zawsze mamy najnowszą w wersji pudełkowej trzeba kupować co raz to nowszy produkt.

Patrzę na pudełko od Office 365 Personal i widzę porównanie z Office 365 dla Użytkowników Domowych czyli wersje Home. Czyżby Microsoft tez sie mylił?

MS tak to porównuje, jednak zawartość pakietów jest inna i to jest moja uwaga. To porównanie jest lekko bez sensu, pakiety są nie prównywalne.

Proszę zapoznać się z zawartością pakietu MSO 365, w skład tego pakietu wchodzi Word, Excell, Power Point, Outlook, Access, Publischer i OneNote, taką mam zawartość bo subskrybuję ten pakiet. Pakiet pudełkowy jaki temu odpowiada jest MS Office Professional 2013, a jego koszt pudełkowy to ponad 2000 zł. Pakiet taki jest w ramach subskrypcji dla wersji na 5 stanowisk i na jedno stanowisko. Nawet w wersji pełnej na MAC koszt pakietu to ok. 1000 zł.

Jednego nie rozumiem. Proszę więc o wyjaśnienie.
Wykupuję abonament na dowolny pakiet MSO365. Microsoft poprosi mnie o zainstalowanie Office’a (tak się przynajmniej domyślam). Czy to będą aplikacje znane z wersji pudełkowej: “Office dla Mac 2011”, czy inne? A może usługa ta działa tylko w przeglądarce?

Kupując pakiet MSO365 otrzymuje się dostęp do rocznej aktualizacji pakietu i jego normalnego użytkowania. Kupując subskrypcje zakłada się konto LiveID i podczas pierwszego uruchomienia po instalacji trzeba podać LiveID i hasło. i tyle. Reszta tak samo jak w przypadku pakietu MSO 2011 dla MAC. Aktualizacje są identyczne. Program też jest identyczny. Zaleta to mając subskrypcję na iPadzie mamy też dostęp do pakietu office.

Ja wykupiłem wersję Office-a 365 za 429 zł o ile pamiętam.
Zalety:
Instalacja na 5 komputerach – kosztowo już taniej
Instalacja mobilna
20 GB przestrzeni dyskowej na OneDrive a przy założonym koncie na Outlook.com masz dodatkowo 7GB
Wada:
I tak ściągasz wersję 2011 więc dupy nie urywa.
Ale…
Mam też wersję pudełkową Office-a 2011 dla użytkowników domowych kupioną kiedyś ale tam nie było Outlooka. A przy subskrypcji jest jak ktoś chce skorzystać z tego programu do poczty.
A teraz proszę przeliczyć kto ugra lepiej. Wydać 299 zł czy 429 (o ile pamiętam). Gdyż ja przy rodzinie 4 osobowej z 4 laptopami mam święty spokój na rok.

I rozumiem, że każdy z członków rodziny korzysta ze wszystkich programów?

Office 2011 na Maca ma sie bardzo dobrze. Ostatnio zaczalem wiecej pracowac w Numbers. Nie kusi mnie ta promocja w ani procencie. Kolejny abonament do gazu, pradu, telefonu itp. Masakra.

Powiem Ci tak faktycznie że ja od jakiegoś czasu korzystam z tych programów z Office-a poprzez stronę internetową i zapisuję pliki na OneDrive.
A dlatego “niestety” korzystam z tego pakietu gdyż jak coś robię iPages lub Numebers to jak plik przerzucam do firmy to mam wieli chaos (niestety)

Tak, iWork ma specyficzny format pliku. Office 2011 dla mac jest ciagle jak najbardziej uzyteczny:)

Bo przecież wiadomo, że dążą do przejścia na abonament, subskrypcję jak w programach antywirusowych. Jeżeli konkurencja będzie z roku na rok coraz lepsza i będzie realną pełnoprawną alternatywą to nic z takiej strategii nie wyjdzie.