iMagazine

Podgląd danych kart płatniczych zapisanych w Safari

03/05/2014, 22:57 · · · 3

iOS 7 potrafi zapamiętywać dane kart płatniczych, by ułatwić uzupełnianie formularzy, które potrzebują tych informacji. W razie potrzeby możliwe jest sprawdzenie i edycja tych danych.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Po uruchomieniu Ustawień przechodzimy do menu Safari, a następnie do pozycji Hasła i formularze.

11

Teraz odnajdujemy pole Zapisane karty kredytowe i wybieramy je. Wyświetlona zostanie lista wszystkich kart zapamiętanych przez system. Po dotknięciu pola karty zostaniemy zapytani o kod bezpieczeństwa, należy wprowadzić go ręcznie, TouchID w tym miejscu nie działa. Daje to dostęp do szczegółowych danych karty oraz pozwala je edytować.

22

3

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Dominik ŁadaJebaczKozArtur Bardo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur Bardo
Gość

Mnie zainteresowały zachowane hasła do stron internetowych. Trochę dziwne ze tak łatwo można podejrzeć zachowane hasła login link do strony. To po to kupiłem 1password by trzymać w miarę bezpiecznie wszystko, a połowe tych danych dzisiaj odczytałam bez żadnego problemu SUPER. Wiem ze mogę wymazać historie i zablokować kodem iPad, ale kto to w domu robi wiedząc ze nikt z rodziny nic głupiego nie zrobi gorzej jak iPad dostanie nóg. Sprawdziłem Google chrome w ustawieniach i tam nie możemy zobaczyć naszego hasła

JebaczKoz
Gość
JebaczKoz

Czy ktoś korzysta z opcji zapisania danych do karty bezpośrednio w Safari?

Dominik Łada
Gość

Ja nie