iMagazine

No more iTunes – dodatek do Safari

10/05/2014, 21:13 · · · 7

iTunes jako aplikacja na OS X ma dla mnie coraz mniejsze znaczenie. Nie pamiętam, kiedy z nim synchronizowałem swojego iPhone’a; kiedy pobrałem tam aplikacje… A właśnie, jeśli jesteśmy przy aplikacjach, nie wkurzało Was nigdy, kiedy klikaliście na link do aplikacji, otwierało Wam stronę w przeglądarce, żeby za chwilę przenieść do iTunes? Tak, mnie też to denerwuje. Jeśli jednak korzystacie z Safari, to jest dla niego specjalny dodatek.

Nazywa się No more iTunes i jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie powstrzymać przeglądarkę przed uruchamianiem iTunes. Na początek jednak instrukcje pobierania:

  1. dodatek No More iTunes pobierzemy ze strony nomoreitunes.einserver.de klikając na przycisk Download the latest version of NoMoreiTunes for Safari
  2. po pobraniu dwukrotnie klikamy plik NoMoreiTunes.safariextz

Żeby nie było, dodatek ten nie blokuje bezpowrotnie możliwości uruchomienia iTunes. Zamiast tego po uruchomieniu Safari na stronie aplikacji pojawia się belka, na której będzie przycisk Otwórz w iTunes.

Warto również zajrzeć do ustawień No more iTunes. W tym celu musimy przejść do preferencji Safari (skrótem Cmd ⌘+, lub klikając menu SafariPreferencje…) i wybrać zakładkę Rozszerzenia, a następnie wskazać nasz dodatek. Będziemy mogli tam skonfigurować dwie opcje:

  • zamykanie zakładki z aplikacją, jeśli zdecydujemy się otworzyć iTunes,
  • ukrywanie belki po 5 sekundach.

7

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Mic HalMaciej SkrzypczakMIREK fcpxNikodem Foltynowicz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mic Hal
Gość
Mic Hal

a mozesz sie pochwalic czego uzywasz zamiast itunes?

Maciej Skrzypczak
Gość

W zasadzie tylko iCloud i innych chmur. Dziś wiele aplikacji synchronizuje dane w ten sposób, dlatego niezbyt martwię się o ich utratę.

Mic Hal
Gość
Mic Hal

Dziękuję, ale mówisz o danych. A co jeśli chodzi o aplikacje i AppStore, czym można zastąpić. Chodzi mi żebyś podał jakiś konkretny przykład oprócz iCloud.

Maciej Skrzypczak
Gość

Nie no aplikacje normalnie kupuję/pobieram z AppStore. Robię to jednak z poziomu iPhone’a, a nie iTunes na Macu.

Nikodem Foltynowicz
Gość
Nikodem Foltynowicz

ten koleś Ci nie odpowie bo to straszny burak :(

MIREK fcpx
Gość
MIREK fcpx

Pytanie czym synchronizujesz w takim razie iPhone’a czy iPada ?

Maciej Skrzypczak
Gość