iMagazine

Podwójne zabezpieczenie kopii zapasowej iOS

11/05/2014, 23:17 · · · 1

W przypadku, gdy kopia zapasowa urządzenia z iOS zapisywana jest w iTunes na komputerze, można ją dodatkowo zabezpieczyć przez stworzenie duplikatu. Pomaga to również, jeżeli chcemy odtworzyć telefon do określonego stanu.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Po zarchiwizowaniu urządzenia z iOS w iTunes na komputerze, kopia zapasowa zapisywana jest w bibliotekach systemu. Aby przejść do określonej z nich, należy w iTunes wejść do Preferencji (wywoływanych skrótem Command+,). Następnie w zakładce Urządzenia odnajdujemy kopię zapasową i klikamy na nią prawym przyciskiem. Wybieramy opcję Pokaż w Finderze, aby otworzyć katalog kopii.

1

Teraz wystarczy skopiować dopiero co otwarty katalog na dysk, aby w razie potrzeby móc do niego wrócić (wystarczy skopiować go z powrotem do katalogu Macintosh HD/Użytkownicy/(nazwa użytkownika)/Biblioteki/Application Support/MobileSync/Backup, aby kopia była ponownie widoczna w iTunes.

Źródło: OS X Daily

1

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
MDW2 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MDW2
Gość
MDW2

Właściwie dodatkowa kopia kopii iOSa tworzy się kilka razy dziennie gdy Mac robi sobie backup swojego dysku przez TimeMachine. To chyba robi każdy Makowiec, prawda? Robienie backupu to jedna z bardziej wyrazistych cech odróżniających nas od użytkowników Popularnych Computerów (w skrócie PC). :) :)