iMagazine

Apple udoskonala betę iWork for iCloud

21/05/2014, 17:56 · · · 3

iWork for iCloud to usługa, dzięki której możemy korzystać z pakietu biurowego Apple prosto z przeglądarki. Dzisiaj Apple dodało do niej kilka usprawnień, modyfikując ograniczenia utrudniające dla niektórych wygodną pracę z aplikacjami.

Pierwszą zmianą jest liczba osób, które jednocześnie mogą pracować nad jednym dokumentem. Zwiększoną ją dwukrotnie, z 50 do 100. Funkcję tę docenią z pewnością pracownicy wielkich korporacji, sam nie miałem nigdy potrzeby, aby nad jednym plikiem pracowało nawet ponad 10 osób, nie wspominając o 100. Jednak jeśli ktoś chce, Apple mu to umożliwia.

Kolejną nowością jest możliwość edycji dokumentów o rozmiarze 1 GB. Dotychczas limitem było zaledwie 200 MB. Również sprawa zdjęć dodawanych do plików uległa poprawie – teraz mogą zajmować maksymalnie 10 MB, zamiast 5.

Dla mnie, najważniejszą z nowości jest możliwość tworzenia wykresów. Do wyboru mamy takie 2D oraz wykresy interakcyjne. Wszystkie opisane dotychczas zmiany dotyczą całego pakietu: Pages, Numbers oraz Keynote.

Z indywidualnych zmian należy wspomnieć o możliwości eksportu do ePub w Pages, a także dodawaniu tabel. Numbers doczekało się alternatywnych kolorów rzędów oraz eksportu do CSV, z kolei Keynote pozwala na wyświetlanie liczby slajdów.

Ciężko to nazwać nowościami, jest to raczej nadganianie pakietu dostępnego w App Store. Trzeba jednak pamiętać, że iWork for iCloud to ciągle produkt w wersji beta. Mimo to, nie raz uratował mi skórę, więc cieszy mnie, że funkcje iWork for iCloud są ciągle udoskonalane.

Pakiet dostępny jest w panelu iCloud.

3

Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
TaurusileoKrzysiek23Paweł Kleka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Kleka
Gość
Paweł Kleka

Też mnie to cieszy. coraz częściej wysyłam link do pliku w iCloud zamiast przepychać to pocztą. A odbiorca może sobie sam zadecydować czy pobiera w PDF czy w DOC i się męczy ;-)

Krzysiek23
Gość
Krzysiek23

wykresy interaktywne, a nie interakcyjne? Chyba że się mylę, to przepraszam! ;)

Taurusileo
Gość
Taurusileo

Powiem tak, pakiet iWork od czasu dostosowania do iOS 7, został „skopany”.
Ciągle żałuję tej aktualizacji…