iMagazine

WWDC 2014 – iOS 8

02/06/2014, 20:31 · · · 9

Po zeszłorocznej rewolucji jaką był iOS 7, tegoroczne zmiany mogą wydawać się drobne. Apple tym razem postawiło na funkcjonalność i to widać.

Interaktywne Powiadomienia

Ostatnią zmianą w powiadomieniach w iOS było wprowadzenie Centrum Powiadomień w 2011 roku. iOS 8 wprowadza coś nowego – Interaktywne Powiadomienia. Pozwala ona na odpowiadanie na powiadomienia bez konieczności otwierania aplikacji. Dla przykładu, chcąc odpisać na wiadomość, która przyszła przed chwilą, wystarczy delikatnie ściągnąć w dół notyfikację. Funkcja ta działa również z aplikacjami trzecimi, na przykład z Facebookiem.

Mail

Mail na iOS zyskał gesty do szybkiego oznaczania wiadomości jako nieprzeczytaną oraz usuwania ich. Ciekawą funkcją jest również możliwość minimalizowania okna pisania nowego maila. Wystarczy zsunąć panel w dół.

Spotlight

Apple udoskonaliło Spotlight również w iOS. Podobnie jak wersja dla OS X, pozwala teraz na przeszukiwanie sklepów App Store oraz iTunes Store. Ulepszono również przeszukiwanie Wikipedii oraz zawartości urządzenia.

Klawiatura

Wiele osób uważa klawiaturę z iOS jako najlepszą na rynku urządzeń mobilnych. Nie znam jednak nikogo, kto uznawałby autokorektę w iOS za taką. Wraz z nowym iOS Apple ulepszyło autokorektę, która nie tylko poprawia błędy, ale również podpowiada słowo, którego szukamy. Do tego, autokorekta uczy się stylu pisania z każdą z osób, dzięki czemu podpowiadane słowa są jeszcze dokładniejsze.

Wiadomości

Korzystanie z grupowych rozmów iMessage było dosyć uciążliwe, dotychczas. Brak możliwości wypisywania się z grupy, brak możliwości nazwania danej konwersacji. To wszystko zmieniło się wraz iOS 8. Dodano również możliwość włączania trybu Nie Przeszkadzaj dla konkretnej rozmowy. Ułatwiono również wysyłanie wideo. W iMessage można również teraz wysyłać krótkie wiadomości głosowe.

Rodzinne Dzielenie

Wraz ze wzrostem popularności urządzeń Apple scenariusz, w którym każdy w rodzinie posiada iPada lub iPhone’a występuje coraz częściej. Apple wychodzi takim rodzinom na przeciw, oferując Rodzinne Dzielenie w iOS 8. Funkcja ta pozwala na łatwe udostępnianie każdemu zdjęcia, listę przypomnień a także treści z App Store i iTunes Store, łącznie z dzieleniem się jedną kartą kredytową.

Siri

Asysten głosowy w iOS również uzyskał wiele funkcji. Teraz, aby wywołać Siri wystarczy powiedzieć „Hey Siri”. Tekst wypowiadany pojawia się teraz od razu, słowo po słowie, a jedną z nowych komend jest rozpoznawanie słuchanej piosenki.


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Artur napisał(a):

Ciekawe czy w tych 22 nowych językach Siri będzie polski

Łukasz napisał(a):

nie

Artur napisał(a):

Czemu?

Michał Zieliński napisał(a):

Siri nie ma nowych języków. iOS 8 wprowadza 22 nowe języki dyktowania tekstu i tak, jest tam polski. Niestety, działa koślawo (jak w sumie całe dyktowanie w iOS 8 na ten moment).

Marek Zakrzewski napisał(a):

Kiedy pojawi się aktualizacja ?

Rafał Sobierański napisał(a):

Beta deweloperska juz jest a pełna pewnie jak zawsze na jesieni

Rafał Sobierański napisał(a):

Najbardziej zawiedzeni pewnie sa użytkownicy Iphone 4,którzy nie dostaną iOS 8,fajnie ze iPad 2 ciagle wspierany,za rok nowy system pewnie pomknie 4s a za 2 lata Iphone 5

rycek napisał(a):

Co ty piszesz? iP4 dławi się na siódemce jak 3GS na szóstce i 3G na czwórce. Normalna kolej rzeczy.

Rafał Sobierański napisał(a):

A czy ja w którymś z komentarzy napisałem ze mnie taki stan przeszkadza ? Nie

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK