iMagazine

WWDC 2014 – OS X i iOS rosną

02/06/2014, 19:52 · · · 1

Na dzisiejszej konferencji Apple przedstawiło garść statystyk odnośnie swoich systemów operacyjnych. Zarówno OS X, jak i iOS zaliczyły spory wzrost, szczególnie, jeśli zestawimy je z konkurencyjnym oprogramowaniem.

Według przedstawionych informacji rynek PC zmalał o 5%, podczas gdy sprzedaż komputerów Mac wzrosła o 12%. OS X jest obecnie zainstalowany na 80 milionach komputerów. Ponadto już ponad połowa użytkowników (51%) korzysta z najnowszej oficjalnej wersji, OS X Mavericks. W przypadku Windows jedynie 14% osób zdecydowało się korzystać z wersji 8 i nowszej. To dość mocne porównanie.

DSC_0788

Statystyki iOS również wypadają imponująco. Dotąd sprzedano 800 milionów urządzeń z tym systemem. Wśród nich jest ponad 500 milionów iPhone’ów, 200 milionów iPadów oraz 100 milionów iPodów touch. W ubiegłym roku aż 130 milionów osób dołączyło do grona użytkowników iOS. W Chinach aż połowa klientów Apple zmieniła przesiadło się z Androida. Jednocześnie liczba zadowolonych z iOS osób wynosi aż 97%. Ponadto 89% użytkowników korzysta z najnowszej wersji iOS (czyli od 7.0 wzwyż), podczas gdy w przypadku Androida jedynie 9% użytkowników zaktualizowało system do najnowszej wersji (KitKat).

iOS stats

Apple oddało prowadzenie Androidowi tylko na jednym polu – 99% malware na urządzenia mobilne działa na systemie Google.

Źródło grafiki: The Verge


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Beck napisał(a):

Super tylko szkoda ze buffy z apple nie dodaly ze obecnie na swiecie jest prawie 1,5 biliona PC i ponad 900 milionow androidow! Poza tym WIN8 sprzedal sie w ok 200mln kopi wiec z czym do ludu???

Nie jestem fanbojem i lubie apple ale mysle ze czasami przeginaja z tymi liczbami source:

http://www.computerworld.com/s/article/9246417/Microsoft_claims_200M_Windows_8_licenses_sold_but_how_many_are_in_use_

http://techland.time.com/2013/04/16/ios-vs-android/

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK