iMagazine

Będą słuchawki z kablami Lightning?

04/06/2014, 11:19 · · · 22

Okazuje się, że Apple, po cichu, wprowadził nową specyfikację dla producentów biorących udział w programie „Made for iPod/iPhone/iPad”. Zmiana dotyczy słuchawek.

Okazuje się, że wg nowej specyfikacji, producenci będą mogli oferować słuchawki…ze złączem Lightning. Po co? Ano po to aby można było w pełni wykorzystać dobrodziejstwo bezstratnej jakości muzyki. Będzie działało to zarówno do odtwarzania jak i nagrywania audio.

Nowe słuchawki z kablem Lightning będą mogły wykorzystywać też większą liczbę przycisków – np. będą mogły być dodawane przyciski dedykowane do uruchamiania konkretnych aplikacji – np. iTunes Radio?

Póki co, specyfikacja Lightning nie zawiera możliwości wykorzystania go w taki sposób do słuchawek, ale można się spodziewać, że aktualizacja oprogramowania iOS w prosty sposób to rozwiąże.

Przypadek, że kupili Beats? Nie sądzę…

Źródło: 9to5mac


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Grzegorz Stępień napisał(a):

To jest dokładnie to, o czym od jakiegoś czasu myślałem. Słuchawki przez Lightning i można pozbywać się kolejnego elementu na obudowie, aby iPhone wyglądał jeszcze lepiej. 3,5 mm jack – out!

Dominik Łada napisał(a):

Nie zrezygnują z jacka. To jest standard globalny. Odcięliby sobie zbyt dużo rynku. Będzie podział – chcesz swoje stare/ulubione słuchawki ale ze standardową jakością, albo Lightning do HiFi i dodatkowych gadżetów

MrJacob909 napisał(a):

Znając Apple zrobią przejściówkę i będą ją sprzedawać za kilkadziesiąt dolarów :)

mxc78 napisał(a):

a co ma zlacze do jakosci??

Tomasz Orzechowski napisał(a):

Syngał cyfrowy vs. analogowy.

Bartosz Kamiński napisał(a):

I tak gdzieś trzeba będzie ten sygnał zamienić na analogowy. Skąd pewność, że przetwornik w słuchawkach będzie taki świetny w porównaniu do tego w telefonie? I jak zmieścić taki układ w chociażby słuchawkach dousznych?
Pomysł przesyłania dźwięku przez Lightning jest jak najbardziej dobry, ale ogranicza się tylko do high-endowych słuchawek nausznych. Nie może to się odbyć kosztem gniazda mini-jack.

mxc78 napisał(a):

O ile się nie mylę to ucho słyszy sygnał analogowy… Jakość zależna jest od przetwornikow DA, bo i tak na końcu masz sygnał analogowy…

Marcinq napisał(a):

Dokładnie. Nie wiem kto sobie ubzdurał, że po Lightning będzie lepsza jakość dźwięku, ale dawno większej bzdury nie słyszałem.

mxc78 napisał(a):

to poczytaj sobie na AudioVooDoo(.)org :-) dla kogos kto ma minimum podstaw elektroniki ubaw na maxa :-)

Grzegorz Stępień napisał(a):

Popatrz na 5s-a, zobacz jak super by wyglądał bez jacka i z otworami identycznymi jak po drugiej stronie Lightning.

Bartosz Kamiński napisał(a):

Czy Ty się dobrze czujesz? Pozbyć się uniwersalnego i powszechnie używanego złącza żeby nie oglądać otworu w obudowie?

Grzegorz Stępień napisał(a):

Tak.

ostry napisał(a):

Jasne, sprzęt apple nie musi działać, wystarczy że jest „piękny”.

Grzegorz Stępień napisał(a):

Działa świetnie.

Andrzej napisał(a):

Oczywiście ze zrezygnują z Jack’a, jak nowy Iphone ma być super cienki to logiczne, co z tego ze to standard? swego czasu FDD tez było standardem a apple wycięło, potem to samo z CD/DVD, w końcu z nie wprowadzili to iPhone microUSB choć to standard…..

Michał napisał(a):

Szkoda tylko, ze muzyka oferowana przez Apple nie jest bezstratna!

BGN napisał(a):

przecież możesz sobie wrzucić Apple Lossless do biblioteki iTunes.

Michał napisał(a):

Celowo napisałem „oferowana” przez Apple!

BGN napisał(a):

Tu masz rację, myślę, że poczekamy sobie na iTunes HD.

dob3k napisał(a):

Mysle ze do tego wlasnie dążą

BGN napisał(a):

Pytanie tylko kiedy! Czekamy na pierwszą parę takich słuchawek!

Patryk Wikaliński napisał(a):

Teraz widać, że Apple idzie w nowym kierunku związanym z muzyką. Może w przyszłości Apple wprowadzi do iTunes muzykę w jeszcze lepszej jakości ? Być może chcą wypuścić nowe słuchawki z tym złączem ? Ładnie by to wszystko pasowało ze sobą. Pewnym jest, że Lightning wprowadza więcej możliwości. Coś czuję, że następny Keynote będzie jeszcze lepszy, niż ostatnio.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK