iMagazine

iOS 8 pozwala na szybkie włączanie aplikacji przydatnych w pobliżu

04/06/2014, 15:56 · · · 2

Dwugodzinny Keynote prezentujący nowe systemy Apple zdawał się nie mieć końca, a mimo to iOS 8 dalej zaskakuje funkcjami. Po rozszerzoną funkcjonalnością Find My iPhone, testerzy odkryli kolejną nowość w systemie.

Okazuje się, że iOS 8 będzie mógł wyświetlać na ekranie blokady aplikację, która jest przydatna w okolicy. Aby z niej skorzystać, trzeb będzie przesunąć ikonkę wyświetloną w lewym, dolnym rogu ekranu (podobnie jak przy korzystaniu z Continuity). Czytelnicy MacRumors donoszą, że funkcja działa, między innymi w Apple Store czy Starbucksie.

locationalerts

Proponowaną aplikację można również włączyć z menu multitaskingu, co pokazał Adam na Twitterze. Co ciekawe, program nie był zainstalowany na telefonie a pacnięcie w kartę odsyłało do odpowiedniej pozycji w App Store.

BpOO2u8IMAI18wm-1

Sama funkcja nie jest nowa, Apple korzystało już z niej w przypadku PassBooków. Teraz zdaje się być jeszcze bardziej użyteczna. Pytanie tylko, jak wpłynie to na czas pracy na baterii? iOS 8 z definicji powinien być bardzo energiożerny, a jeśli cały czas ma określać naszą lokalizację do proponowania aplikacji, to powerbank w torbie może okazać się koniecznością.

Źródło: MacRumors, Adam Sarba


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

madhunt3r napisał(a):

Da sie wylaczyc?

@Orlowskii napisał(a):

Na razie raczej nie, ale to w końcu pierwsza beta.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK