iMagazine

iOS 8 – przydatna nowość w Find My iPhone

04/06/2014, 10:49 · · · 1

A new feature in Apple’s iOS 8 software might make it easier for users to track down missing or stolen devices. The setting seen above can be found in the Find My iPhone panel of the device’s iCloud settings, and enables the phone to automatically send its last known location to Apple’s iCloud service if the phone’s battery is almost dead.

Świetne usprawnienie Find My iPhone w iOS 8. Teraz nasz zgubiony/ukradziony telefon sam, automatycznie będzie wysyłał swoją ostatnią pozycję zanim padnie mu bateria.

Wczoraj zadzwonił do mnie znajomy, któremu idealnie przydałaby się teraz ta funkcja. Zgubił telefon dwa dni wcześniej we Francji. Zadzwonił do firmy gdzie podejrzewał, że go zostawił. Telefon tam był. Został spakowany i wysłany kurierem. Ale jak rozpakował paczkę, okazało się, że dojechał do niego…sam pokrowiec. Niestety w między czasie telefon rozładował się. Gdyby była ta funkcja w iOS 7, to wiedziałby na jakim etapie jego iPhone jeszcze był w paczce, a na jakim już nie…


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

sedziu napisał(a):

Co temu znajomemu przyszło by z tej wiedzy? Raczej nic.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK