iMagazine

Sposób na brak miejsca na zdjęcia na iOS

06/06/2014, 20:34 · · · 1

Jeżeli pamięć urządzenia z iOS jest zapełniona, to system blokuje możliwość zapisywania kolejnych zdjęć. Zawsze można jednak wykorzystać rezerwę pamięci innych aplikacji, by w razie potrzeby wykonać jeszcze kilka fotografii.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Po otrzymaniu komunikatu o zapełnionej pamięci podczas korzystania z systemowej aplikacji aparatu nie będziemy w stanie wykonać żadnego zdjęcia. Aplikacje firm trzecich mają jednak taką możliwość, system zostawia bowiem rezerwę miejsca, którą mogą wykorzystać. Wystarczy więc uruchomić jeden z takich programów. Za przykład może posłużyć choćby darmowy Instagram, który w razie braku miejsca zapisuje zdjęcia online, czy też Snapseed, posiadający własną galerię.

20140606-170605-61565348.jpg

Aplikacje firm trzecich umożliwiają wykonanie od kilku do kilkudziesięciu zdjęć ponad limit. Jeżeli go przekroczymy, iOS uruchomi procedurę oczyszczania systemu (pod ikonami zamiast nazwy wyświetli się napis Porządkuję), co pozwoli odzyskać dodatkowe miejsce. W zależności od zbędnych zasobów aplikacji może być nawet kilkaset megabajtów.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Wojtek napisał(a):

O, i to jest ciekawa i przydatna informacja. Dzięki! :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK