iMagazine

Nowe urządzenia 802.11ac w ofercie TP-Link

11/06/2014, 20:22 · · · 4

Firma TP-Link zaprezentowała właśnie trzy nowe modele urządzeń sieciowych działających w najnowszym standardzie ac.

TP-Link Archer D7

Pierwszym ze wspomnianych urządzeń wspierających technologię 802.11ac jest Archer D7, który wyróżnia się szeroką funkcjonalnością oraz dużymi osiągami. Router ten wyposażony jest w modem ADSL2+, dwa moduły pracujące w zakresie 2,4 GHz i 5 GHz, cztery gigabitowe porty LAN, trzy dwupasmowe anteny oraz dwa porty USB. Konfiguracja taka pozwala na zestawienie sieci, w której sumaryczna prędkość może osiągnąć do 1750 Mb/s.

Ponadto Archer D7 wyposażony jest w uniwersalny port LAN/WAN, dzięki czemu możliwe będzie podłączenie różnych łącz internetowych: ADSL, modemu kablowego, modemu światłowodowego. Wspomniane wcześniej dwa porty USB 2.0 umożliwiają podłączenie do routera zewnętrznego dysku i drukarki, co sprawia, że router ten będzie świetnym narzędziem w domu lub małej firmie.

Software pozwala również na wykrywanie prawidłowego typu połączenia, tworzenie sieci bezprzewodowej dla gości, stworzenie serwera FTP oraz serwera druku. Sugerowana cena to 599 zł.


TP-Link Archer C2

Drugi router – Archer C2 – jest nieco uboższy dalej jednak oferuje atrakcyjne rozwiązania. Tak jak poprzednik umożliwia zestawienie dwóch sieci w pasmach 2,4 GHz oraz 5 GHz. Dzięki standardowi 802.11ac łączna przepustowość tego routera to 733 Mb/s.

Wyposażony jest w pięć gigabitowych portów Ethernet (4 ? LAN i 1 ? WAN). Router ten posiada również gniazdo USB 2.0, dzięki czemu możliwe będzie udostępnienie zewnętrznego dysku lub drukarki. Także i to urządzenie pozwala na utworzenie sieci typu Guest Network. Sugerowana cena to 269 zł.


TP-Link Archer T4U

Bardzo ciekawe jest ostatnie urządzenie sieciowe – Archer T4U. To bezprzewodowa karta sieciowa z interfejsem USB 3.0 działająca w standardzie 802.11ac.

Podobnie jak w przypadku Archer D7 i C2 również to urządzenie umożliwia przesyłanie danych w dwóch pasmach – 2,4 GHz oraz 5 GHz. W zestawie znajduje się również metrowy kabel USB 3.0. Pozwala to na umieszczenie karty w pewnej odległości od komputera w celu ewentualnej poprawy jakości połączenia. Archer T4U wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dla starszych komputerów, które nie są wyposażone w odbiorniki współpracujące w standardzie 802.11ac. Sugerowana cena to 199 zł.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Tomasz Lechowicz napisał(a):

Archer C2 przy cenie 270zł wygląda szczególnie obiecująco :)

Wojciech Górecki napisał(a):

Czy została podana data wprowadzenia do sprzedaży w Polsce?

Tomasz Lechowicz napisał(a):

Archer C2 już do kupienia na Redcoon.pl w sugerowanej cenie, D7 nie szukałem

Wojciech Górecki napisał(a):

D7 szukam już od dłuższego czasu, ale poza UK, DE, NL i A w Polsce oczywiście jak zwykle „ani widu, ani słychu” C2 już widziałem, T4U również, tylko D7 nie ma…
Nie mówiąc już o tym, że w Austrii da się go kupić za 111 EUR to około 455 zł ale jako że Polska to bogaty kraj cena sugerowana 599 zł….

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK