iMagazine

Ukrywanie pojedynczych ikon dysków na biurku

11/06/2014, 20:27 · · · 7

Jeżeli korzystacie z dysków, które zawsze podpięte są do komputera, ale rzadko ich używacie, pomocne może okazać się ukrycie ich ikon na biurku. To bardzo prosta czynność, którą można ułatwić sobie za pomocą Automatora.

Po uruchomieniu Automatora wybieramy utworzenie nowej usługi. Ustawiamy, by nie otrzymywała ona żadnych danych wejściowych i była aktywna w Finderze.

1 2

Z listy po lewej stronie dodajemy funkcję Uruchom AppleScript i wypełniamy pole następującym poleceniem (w miejsce JetDrive wpisujecie nazwę dysku, który chcecie ukryć):

quit application "Finder"
tell application "System Events" to ¬
set visible of disk "JetDrive" to false
delay 1
launch application "Finder"

Finalnie powinno wyglądać to następująco:

1 3

Zapisujemy usługę – od teraz widoczna będzie w Finderze, w odpowiednim menu. Sam utworzyłem dodatkowo drugą usługę, przywracającą widoczność ukrytego dysku (wystarczy zamiast false w poleceniu wpisać true).

Źródło: Macrumors

7

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
gracjangkMaciej SkrzypczakPaweł HaćshanhaevelGrzegorz Bartkowiak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz Bartkowiak
Gość
Grzegorz Bartkowiak

przydatny tip.

A ja potrzebował bym czegoś z gatunku tagowania. Chciałbym stworzyć usługę, która automatycznie przypisuje określony (własny lub systemowy) tag wszystkim plikom wrzucanym do konkretnego folderu.

Wiem, że to może troszkę naiwne, bo przecież na boczną belkę można wyciągnąć sam folder, żeby mieć do niego szybki dostęp, ale miałem już kilka sytuacji przy których posiadanie tagu przyspieszyło by wyszukiwanie wielu elementów. Znowuż oznaczenie tagiem samego folderu nie powoduje oznaczenia tym samym tagiem plików umieszczonych wewnątrz, co też jest całkiem logiczne. Da się zrobić? Można prosić?

Maciej Skrzypczak
Gość

Oczywiście, że jest taka możliwość. I nawet nie jest tak skomplikowana w utworzeniu. Postaram się dziś puścić coś na ten temat. ;)

shanhaevel
Gość
shanhaevel

A ja mam takie pytanie czy jest możliwość aby dysk na stale podłączony do maca i zasilania nie montował się automatycznie po włączeniu ww. urządzenia? I czy jest jakaś możliwość aby stworzyć skrypt np. w automatorze, które by mi po kliknięciu w niego montował i odmontowywał dany dysk?

Paweł Hać
Gość

Da się to zrobić przez Terminal, więc można też przez skrypt. Wrzucę poradnik jutro.

shanhaevel
Gość
shanhaevel

Dzięki wielkie. W takim razie czekam na skrypt:)

gracjangk
Gość

A nie można tego przypadkiem zrobić w preferencjach Findera?

Paweł Hać
Gość

Można, ale wszystkie na raz. Ta metoda pozwala ukryć tylko wybrane.