iMagazine

Błyskawiczne wysyłanie linków z przeglądarki mailem

15/06/2014, 21:00 · · · 3

W Safari na OS X dostępne jest menu współdzielenia, pozwalające na wygodne udostępnienie linków innym osobom. Istnieje jednak szybsza metoda, by wysłać komuś adres strony.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Do szybkiego wysyłania linków mailem można posłużyć się skrótem Command+Shift+I. Tworzy on automatycznie nową wiadomość, która w temacie posiada nazwę strony, którą przeglądamy, natomiast w treści znajduje się link oraz podpis konta, z którego domyślnie wysyłane są maile. Skrót działa zarówno w Safari, jak i w Chrome.

sharelink

Co ważne, skrót ten wywołuje domyślnego klienta poczty, nie musi być to systemowa aplikacja od Apple. Obsługiwany jest między innymi Outlook oraz Gmail w wersji przeglądarkowej.

Źródło: OS X Daily

3

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DawidBielackKamil Lovicky Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil Lovicky
Gość
Kamil Lovicky

Przydatne

Bielack
Gość
Bielack

Fajne to jest! Niby mała rzecz, a cieszy.

Dawid
Gość
Dawid

macie jakiś pomysł jakim skrótem przenieść wszystkie- albo po kolei karty (tak jak podanym sposobem)- tak aby wpisywane były do jednego a nie kilku maili?