iMagazine

Błyskawiczne wysyłanie linków z przeglądarki mailem

15/06/2014, 21:00 · · · 3

W Safari na OS X dostępne jest menu współdzielenia, pozwalające na wygodne udostępnienie linków innym osobom. Istnieje jednak szybsza metoda, by wysłać komuś adres strony.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Do szybkiego wysyłania linków mailem można posłużyć się skrótem Command+Shift+I. Tworzy on automatycznie nową wiadomość, która w temacie posiada nazwę strony, którą przeglądamy, natomiast w treści znajduje się link oraz podpis konta, z którego domyślnie wysyłane są maile. Skrót działa zarówno w Safari, jak i w Chrome.

sharelink

Co ważne, skrót ten wywołuje domyślnego klienta poczty, nie musi być to systemowa aplikacja od Apple. Obsługiwany jest między innymi Outlook oraz Gmail w wersji przeglądarkowej.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Kamil Lovicky napisał(a):

Przydatne

Bielack napisał(a):

Fajne to jest! Niby mała rzecz, a cieszy.

Dawid napisał(a):

macie jakiś pomysł jakim skrótem przenieść wszystkie- albo po kolei karty (tak jak podanym sposobem)- tak aby wpisywane były do jednego a nie kilku maili?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK