iMagazine

Zapisywanie plików audio z Safari

15/06/2014, 17:31 · · · 1

W Safari po kliknięciu na link do pliku audio pojawia się pasek odtwarzania, nie ma natomiast żadnego przycisku, pozwalającego zapisać nagranie na dysk. Da się to zrobić na dwa sposoby, choć żaden z nich nie jest intuicyjny.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Po otworzeniu pliku audio wciskamy kombinację przycisków Command+S, która wywołuje menu zapisywania. Nadajemy plikowi nazwę, a jako format zapisywanych danych wybieramy Kod źródłowy strony. W ten sposób plik zostanie zapisany jako nagranie.

2

Drugą metodą jest kliknięcie na pasek odtwarzania prawym przyciskiem, a następnie wybranie opcji Pobierz wideo jako. Teraz pozostaje tylko wybrać miejsce zapisu i podać nazwę (wybór formatu pliku nie jest konieczny).

3

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Adam_Bakalarz napisał(a):

Dzięki :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK