iMagazine

Przywrócenie właściwego języka aplikacji na iOS

16/06/2014, 21:59 · · · 10

Aplikacje pobierane z App Store stwarzają czasem problemy z językiem i ustawiają inny niż domyślny (ewentualnie angielski). Łatwo można jednak poradzić sobie z tą przypadłością.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Jeżeli pobierane z App Store aplikacje nie posiadają wersji językowej zgodnej z ustawieniem urządzenia, powinien być wybrany angielski. Jeżeli tak się nie dzieje, należy przeprowadzić dość mozolną procedurę, polegającą na usunięciu wszystkich sprawiających problemy programów z urządzenia. Kolejnym krokiem jest przestawienie języku systemu na angielski (możecie to zrobić w Ustawieniach, w menu Ogólne/Narodowe/Język).

1

Teraz wyłączamy i włączamy ponownie urządzenie. Zmieniamy język na ten, którego wcześniej używaliśmy, a następnie pobieramy ponownie aplikacje. Od teraz powinny działać we właściwej wersji językowej.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Konrad Zywiecki napisał(a):

Witam :) Czy istnieje sposób na to, by przy ustawieniu głównego języka telefonu na język angielski (z wielu powodów odpowiada mi to najbardziej) jedna z aplikacji (na przykład mapa Google lub Apple) komunikowała się werbalnie w języku polskim? Z góry dziękuję za pomoc!

Dominik Łada napisał(a):

IMO albo wszystko albo nic

Konrad Zywiecki napisał(a):

I ja póki co pogodziłem się z tą myślą…

Mariusz napisał(a):

teraz ja. nie jest ani męczące ani uciązliwe ale nie lubie takiego … niechlujstwa. Wszystko mam ustawione jak wyżej. Polski tu, polski tam itd. Lecz gdy wchodzimy do „App Store” na świeżutkim systemie, to opisy zakładek na dole przez sekundę są po polsku i automatycznie się zmieniają na angielski. Już nigdy więcej nie udało mi się przywrócić naszego języka.
Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje i czy ew. wie jak to zmienić?

Michał Bang napisał(a):

Ciekawe czy ktos cos napisze bo mam tak samo

Pawel napisał(a):

Hej. mam pytanie czy udało się ustawić język polski w app store??

Wojtek Orzech napisał(a):

ja również mam z tym problem

Rafał napisał(a):

Ja też mam ten problem i jak narazie nie wiem jak go rozwiązać, Iphone 7 IOS wersja 11.2.1. Menu ustawienia mam inne niż to zaprezentowane powyżej ale w każdym razie wszedzie gdzie sprawdziłem mam ustawiony język polski a w AppStore mam od kilku dni chiński

mrgtaboss napisał(a):

Dzięki za ten poradnik! Przez pół roku kombinowałem jak to zrobić

Jola B napisał(a):

Bardzo proszę o pomoc w niby prostej sprawie ale tylko pozornie, pobrałam dawno sobie program heart rate oraz fitness buddy teraz zauważyłam, że jest po polsku kiedyś chyba nie było i w żaden sposób nie można zmienić języka próbowałam już od instalować i zainstalować ponownie lecz nie ma nigdzie możliwości zmiany kombinowałam ja w artykule, oraz przez komputer i dalej tylko po angielsku, bardzo proszę o pomoc.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK