iMagazine

Pierwsze wrażenia: Transcend JetDrive 720

19/06/2014, 19:20 · · · 9

Nie wyobrażam sobie pracy na komputerze bez SSD. W moim MacBooku jest on instalowany fabrycznie, jednak jego pojemność była stosunkowo mała. Podmieniłem więc go na JetDrive, który nie dość, że oferuje większą pojemność, to na dodatek jest sporo szybszy.

JetDrive 720 dostarczany jest z narzędziami niezbędnymi do podmiany dysku (a dokładniej – prawie ze wszystkimi, bo zabrakło jednego śrubokręta) oraz obudową, w którą można włożyć stary SSD.  Po zamontowaniu JetDrive w obudowie wykonałem kopię swojego SSD w Maku, po czym rozkręciłem komputer i wymieniłem dysk.

TranscendJetDrive2

Po zabiegu komputer uruchomił się błyskawicznie, choć trochę długo indeksował dane. Przeprowadziłem szybki test w Blackmagic Disk Speed Test – JetDrive osiągnął 437 MB/s zapisu oraz 489 MB/s odczytu. W porównaniu do standardowego dysku prędkości te są lepsze o odpowiednio 120 MB/s i 80 MB/s. No i zamiast 256 GB mam teraz 480 GB.

JetDrive występuje w trzech wersjach: 500, 520 i 720, przeznaczonych do różnych modeli komputerów Apple. Opisany model 720 o pojemności 480 GB kosztuje 399$. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta. Test dysku będziecie mogli przeczytać w sierpniowym wydaniu iMagazine.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Marek napisał(a):

Obudowa to by się przydała technikom ABW :D

BGN napisał(a):

A jakie są szybkości po USB?

BGN napisał(a):

No i przede wszystkim: skąd najlepiej opłaca się zamówić do Polski? Z angielskiego Amazona?

Paweł Hać napisał(a):

Nie mierzyłem jeszcze dokładnie prędkości, ale zrzucenie pliku wielkości 1,5 GB to kilka sekund. Zmierzę i dokładniej opiszę w teście. Co do zamówienia – Amazon to chyba jedyne źródło.

BGN napisał(a):

Wychodzi około 1,5 tysiąca zł ale chyba naprawdę warto!

BGN napisał(a):

No to zamówiłem :-)

BGN napisał(a):

Pawle, w zestawie serio brakuje 1 śrubokręta? Jakiego?

Is3 napisał(a):

Jak padnie to gwarancja w Polsce jest możliwa do zrealizowania?

Kris napisał(a):

Czy USB 3.0 obsługuje TRIM?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK