iMagazine

Griffin Elevator

25/06/2014, 16:00 · · · 7

Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 04/2014

Prawidłowe ustawienie komputera ma spory wpływ na ergonomię pracy. Jest to ważne zarówno jeśli chodzi o komputery stacjonarne, jak i laptopy. O ile w przypadku tych pierwszych monitory są na tyle duże, że nie sprawia to problemu, to w przypadku laptopów, bez użycia dodatkowych akcesoriów często patrzymy na ekrany dużo poniżej poziomu prawidłowego dla wygodnej pracy. Z myślą o takich sytuacjach firma Griffin wypuściła specjalną podstawkę – Griffin Elevator.

Składa się ona z trzech głównych elementów – dwóch wsporników oraz łączącej je podstawy. Wsporniki wykonane zostały z aluminium wykończonego tak samo jak komputery Apple. Na spodzie znajdują się gumowe podkładki, które zapobiegają ślizganiu się podstawki. Również góra wyłożona jest tą samą gumą, dzięki czemu nie zleci nam komputer. Do końców wsporników przyczepić można specjalne plastikowe ograniczniki z wypustkami, które dodatkowo zapewniają bezpieczeństwo. Podstawa łącząca wsporniki również wykonana jest z przezroczystego, dość grubego plastiku. Po złożeniu całości sprawia to dość solidne wrażenie. A jak jest w rzeczywistości?

Co prawda nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Podstawka przeznaczona jest dla wszystkich laptopów od 11″ wzwyż. Ja testowałem ją na swoim 13-calowym MacBooku Pro. I rzeczywiście, gumy spełniają swoje zadanie. Komputer się nie ześlizguje, a wysokość, na jakiej znajduje się ekran, wydaje się być dużo wygodniejsza. Oczywiście ze względu na wysokość, na jakiej znajduje się laptop, niezbyt komfortowo można korzystać z wbudowanej klawiatury i gładzika, dlatego należy się zaopatrzyć w wymagane akcesoria, czyli klawiaturę oraz mysz lub Magic Trackpad.

Co prawda nie jest źle, ale mogłoby być lepiej.

Tak jak napisałem, produkt ten nie jest doskonały. Na przykład nie można wyregulować wysokości, na jakiej ma się znajdować komputer. Akurat w moim przypadku tak się złożyło, że trafiłem z pozycją niemal doskonale. Kolejną rzeczą jest stabilność. Nie, nie jest z nią źle. Przynajmniej, gdy nie ruszamy komputera. Ale gdy na przykład zamiast pisać na zewnętrznej klawiaturze bądź sterować myszką, posłużymy się zintegrowanymi z laptopem odpowiednikami (np. stojąc przy komputerze), to zauważymy, że całość się nieznacznie chybocze. Również z racji jego budowy, Griffin Elevator nie postawimy sobie na kolanach, ale to już takie czepianie się na siłę.

Ogólnie podstawka od Griffin sprawdzi się bardzo dobrze, jeśli szukacie akcesorium, które pomogłoby Wam utrzymać prawidłową postawę przy komputerze. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu aluminium, bardzo ładnie komponuje się nowszymi MacBookami. Całość zamyka się w dość przystępnej cenie 159 zł.

Ocena: 4/6

  • Design: 5
  • Jakość wykonania: 5,5
  • Oprogramowanie: nie dotyczy
  • Wydajność: 3

Producent: Griffin

Dystrybutor: FORCETOP

Cena: 159 PLN


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

remekrogala napisał(a):

Moim zdaniem o wiele lepszą podstawką choć może nie pod względem ceny jest HiRise for MacBook od Twelve South, można kontrolować wysokość i również ma zastosowane gumy antypoślizgowe + jest w pełni aluminiowa. http://www.twelvesouth.com/product/hirise-for-macbook dodatkowo pudło ma również swoje zastosowanie po wypakowaniu opisane w instrukcji :D

GreaTskY napisał(a):

Ta podstawka to żadna nowość, sam ją kupiłem w 2010 roku, nie zmienia to faktu że jest bardzo dobrze wykonana, sprawuje się idealnie, szybko się składa i rozkłada.

cooper69 napisał(a):

Oglądałem wszystko i zdecydowanie wygrywa Rain Design mStand

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK