iMagazine

iPhone z ekranem 5,5″ – jaki ma być?

25/06/2014, 16:17 · · · 5

Rozmiary iPhone’a od zawsze były podstawą wielu dyskusji na temat telefonu. Wiele osób upiera się przy tym, że ważniejsza jest kompaktowość, inni woleliby mieć większy ekran. Wszystko wskazuje na to, że tym razem to druga grupa będzie zadowolona – Apple nie tylko szykuje iPhone’a z ekranem 4,7″, ale również większy, 5,5-calowy model.

Pomimo, że pierwsze informacje mówiły o różnych datach, to dzisiaj coraz częściej słyszymy, że oba telefony zostaną pokazane już we wrześniu. Co więcej, podobno produkcja ruszyła już pełną parą. Oferowanie telefonów w dwóch rozmiarach nie jest niczym nowym – nawet dzisiaj można kupić iPhone’a z wyświetlaczem 4-calowym, a także mniejszym 3,5. Zaskoczeniem może być natomiast fakt, że tym razem będziemy mieli do czynienia z jednym telefonem z ekranami różnych wielkości. Sytuacja ma być analogiczna do iPadów – zarówno Air, jak i Mini z Retiną to praktycznie bliźniacze sprzęty.

Różnią się ceną, i tak ma być też w tym przypadku. iPhone z ekranem 5,5″ ma być o 100 dolarów droższy od mniejszego brata, co jest zupełnie zrozumiałe. Konkurencja w postaci Samsunga czy HTC każe sobie płacić więcej za większe telefony. Jeśli plotki się potwierdzą, to obie wersje iPhone’a będą miały jeszcze jedną różnicę. Ten większy ma mieć aparat z optyczną stabilizacją obrazu, z kolei mniejszy otrzyma układ podobny, do tego z modelu 5s. Poza tym, we wnętrzu ma być dokładnie to samo. Nawet zakładam, że wyświetlacze będą miały taką samą rozdzielczość.

Z większym ekranem idzie większa obudowa. Dlatego też 5,5-calowy iPhone 6 będzie, nie oszukujmy się, wielkim telefonem. Poniżej wideo przedstawiające mockup urządzenia porównany do iPhone’a 5s oraz mniejszego iPhone’a 6, a także LG G3 i OnePlus One. Potwierdza to, że również wygląd obu wersji iPhone’a będzie praktycznie identyczny.

Do oficjalnej prezentacji zostało jakieś 2,5 miesiąca. Mimo to, ciągle nie jestem przekonany do tego, że taki telefon zobaczymy. Zbyt wiele elementów tutaj nie pasuje do poprzedniego profilu Apple. Ale może właśnie o to chodzi? O zerwanie z poprzednim stylem i posłuchanie klientów? Wszystko okaże się prawdopodobnie 19 września tego roku.

Gdyby wszystko się potwierdziło, wybralibyście większego iPhone’a?


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

januszp napisał(a):

Nie wierzę w iPhona 5,5”, to beznadziejny pomysł, nie ma żadnego uzasadnienia do wprowadzania iphoipada , uważam, że będzie nowy iphone 4” i 4,7” z nową specyfikacją, lepszym wyświetlaczem , procesorem i baterią i to ma sens,ale zobaczymy jak będzie naprawdę……

JebaczKoz napisał(a):

Spokojnie czekam na premierę telefonów większych niż 4″.
I zacznę czytać komentarze jakie to Apple jest genialne, tych ludzi którzy jeszcze rok temu twierdzili że są to paletki do ping-ponga, deski do krojenia, itp.

Dariusz Gardyński napisał(a):

Bo to są palety, ale coraz bardziej przekonuje się (i inni też) do pomęczenia się z tym z choćby dwóch względów – bateria i większych czcionek. Obraz żyleta, tylko wszystko maciupkie – tragedia, już mnie to męczy trochę, a bateria to wiadomo. Jak spaprają i to i to, to nie wiem po co miałbym kupować dużą wersję. Pożyjemy zobaczymy :).

Daniel Kryc napisał(a):

5s aż szkoda wsadzać w pokrowiec, jest po prostu śliczny. A 6 ? Jeśli będzie taki jak na przeciekach……to ja zostaję z moim 5s

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK