iMagazine

Szybkie zaznaczanie tekstu podczas edycji

26/06/2014, 19:24 · · · 2

Zaznaczanie tekstu na dotykowym ekranie bywa uciążliwe. W iOS 7 zaimplementowano jednak sposób, by ułatwić wybieranie całych akapitów.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Podstawowa metoda zaznaczanie tekstu w iOS polega na przytrzymaniu palca na słowie. Wyświetla ona opcję Zaznacz, po wybraniu której pojawiają się suwaki, za pomocą których można objąć zaznaczeniem kolejne słowa. Jeśli jednak tekst jest długi, konieczne staje się przewijanie ekranu, które nie działa zbyt szybko.

20140626-192740-70060935.jpg

Dużo lepszą i prostszą metodą zaznaczania akapitów jest dotknięcie tekstu dwoma palcami jednocześnie. Działa ono jedynie w trybie edycji, niemniej jednak jest to bardzo szybki sposób choćby na zaznaczanie i kopiowanie tekstu (po stuknięciu w ekran pojawia się menu kopiowania, wycinania i wklejania).

20140626-192740-70060730.jpg


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dariusz Gardyński napisał(a):

Pierwszy tip od dawna, którego nie znałem. Brawo! A myślałem, że znam już wszystkie :P.

Alastor Lestrange napisał(a):

a jaki praktyczny:D! dzięki!

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK