iMagazine

Apple wstrzyma rozwój iPhoto oraz Aperture na OS X

27/06/2014, 21:33 · · · 8

Wraz z OS X Yosemite, Apple zaprezentowało aplikację Zdjęcia na OS X. Dziś pojawiła się informacja, że wraz z premierą tego programu, wstrzymany zostanie rozwój iPhoto oraz Aperture.

Informacja, która pojawiła się na blogu The Loop, potwierdza, że Apple zrezygnuje z dalszego wsparcia iPhoto oraz Aperture. O ile zastąpienie ociężałego iPhoto prostszym programem wydaje się oczywiste, to już dość dużym zaskoczeniem jest zaprzestania Aperture, oferującego znacznie większe możliwości.

“With the introduction of the new Photos app and iCloud Photo Library, enabling you to safely store all of your photos in iCloud and access them from anywhere, there will be no new development of Aperture.”

Po pojawieniu się aplikacji Zdjęcia na OS X, możliwe będzie przeniesienie biblioteki Aperture oraz iPhoto do nowego programu. Widać, że Apple chce ujednolicić oprogramowanie na obu systemach. Możliwe, że Apreture nie cieszyło się wystarczającą popularnością, a konkurencja ze strony Adobe była zbyt silna, by opłacało się inwestować w rozwój programu.

Źródło: The Loop


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Artur Schodziński napisał(a):

„Możliwe, że Apreture nie cieszyło się wystarczającą popularnością” Skąd takie przypuszczenie?

Aperture jest na pierwszym miejscu wśród płatnych aplikacji fotograficznych AppStore

steveminion napisał(a):

Ja chyba widzę podwójnie bo u mnie jest na 11 :)

Damian Łukaszewski napisał(a):

Autorowi chodziło raczej o konkurencję ze strony Adobe, a nie tę z AppStore. W AppStore, oprócz omawianego Aperture, nie widzę innego, sensownego wyboru. Jeżeli chodzi o Adobe – CreativeCloud w zestawie z Photoshop’em i przede wszystkim Lightroom’em, że nie wspomnę o darmowej przestrzeni w „chmurze” – to już gruba konkurencja.

Artur Schodziński napisał(a):

Autor nie wyraził się precyzyjnie. A Apple raczej swoje zarabiało na Aperture.

Guest napisał(a):

w dziale FOTO

monk napisał(a):

Szczerze mówiąc to nie będę tęsknił, a nowa aplikacja zapowiada się ciekawie.

Michał napisał(a):

Apple się kończy. ;)

Maciej Łagun napisał(a):

„Apple zrezygnuje z dalszego wsparcia iPhoto oraz Aperture.”

Jak to zrezygnuje ze wsparcia Aperture? Przecież oni olali ten program już lata temu. Ja Wybrałem Aperture, bo Lightroom mi nie odpowiadał, a teraz Apple namawia mnie żebym porzucił Aperture i wybrał Lightroom. Żenada, chyba trzeba będzie się nawrócić ponownie na Windows, bo na Maku niedługo już nie pozostanie żadne porządne oprogramowanie dla profesjonalistów.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK