iMagazine

Magnetyczne złącze ładowania do iPhone’a z Kickstartera

17/07/2014, 19:59 · · · 4

Od czasu do czasu na Kickstarterze pojawiają się bardzo oczywiste, a jednocześnie rozsądne rozwiązania. Cabin jest zewnętrzną baterią, która do połączenia z telefonem wykorzystuje magnetyczne złącze, do złudzenia przypominające znane z MacBooków MagSafe.

Idea, jaka stoi za Cabin, to umożliwienie szybszego podłączania iPhone’a do ładowania. Twórcy opracowali nie tylko płaska obudowa z baterią o pojemności 2200 mAh, ale też dock oraz adapter złącza magnetycznego do złącza Lightning w telefonie oraz do przewodu. To właśnie te elementy stanowią najbardziej interesujący element projektu – po wpięciu do gniazda Lightning adaptera oraz założeniu dołączonej do zestawu końcówki na kabel do ładowania iPhone’a uzyskamy nic innego, jak MagSafe, tyle, że w smartfonie.

Projekt został dotąd wsparty przez nieco ponad 300 osób. Jego autorzy zebrali już niemal 40% potrzebnej kwoty, a do końca pozostało jeszcze 42 dni. Jest więc szansa, że Cabin ujrzy światło dzienne – zapowiada się naprawdę świetnie.

Źródło: Kickstarter

4

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Dariusz GardyńskiKubasbl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sbl
Gość

Wszystko fajnie, ale ta bateria zasłania głośnik i mikrofon.

Kuba
Gość
Kuba

How does attaching Cabin to iPhone affect sound from the microphone and speaker?
We have designed Cabin to achieve function without damaging its seamless appearance. Between the base of Cabin and iPhone is a thin gap/groove which allows voice and sound to pass through.

sbl
Gość

Ok :)

Dariusz Gardyński
Gość
Dariusz Gardyński

Trochę mnie zastanowia, czemu Apple nie zrobił takiego złącza? Nie wpadli na to? No nie żartujcie…