iMagazine

Twitter i linki DM

04/08/2014, 21:49 · · · 1

Jeśli jesteście aktywnymi użytkownikami Twittera, to wiecie, że od dłuższego już czasu istnieją pewne problemy jeśli chodzi o wysyłanie linków przez DM – wiadomości prywatne. Po prostu w ramach „bezpieczeństwa” nie da się przesłać większości URL-i. Istnieje na to jednak pewien sposób.

Tak jak napisałem, większość linków nie działa, ale część tak. Taką grupą przepuszczanych adresów są chociażby te od Google w postaci skróconej – goo.gl. Mogą zawierać w sobie odnośniki dowolnej treści[1]. Trik polega więc na tym, żeby móc jak najłatwiej utworzyć takie skrócone linki. Możemy to na przykład osiągnąć przy pomocy AppleScript. Poniżej pierwszy z nich:

Jego zadanie polega na skopiowaniu adresu URL z aktualnie otwartego okna Safari bądź Chrome i przygotowania odpowiedniego linku, który następnie trafia do naszego schowka, gotowy do użycia. Drugi AppleScript skraca adres już znajdujący się w schowku:

Zapisując te skrypty jako aplikacje będziemy mogli z nich skorzystać w każdej chwili.

Bonus: Skracacz na iOS

Powyższe skrypty działać będą oczywiście tylko w OS X. Jeśli chodzi o użytkowników iOS, to muszą posiadać dodatkową aplikację, jaką jest Pythonista (świetna, polecam). Tam tworzymy następujący skrypt:

Aby z niego skorzystać musimy najpierw skopiować URL jakiejś strony, a następnie uruchomić powyższy skrypt w aplikacji Pythonista, by uzyskać skrócony link skopiowany do schowka.

Źródło: leancrew.com


  1. Choć z pewnymi wyjątkami, np. za pomocą tej (jak i wielu innych) skracarki nie będziemy mogli skorzystać z linków afiliacyjnych, które po prostu zostaną „wycięte” i zastąpione „guglowymi”.  ↩

1

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dominik Łada Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dominik Łada
Gość

Można łatwiej – jeśli korzystacie z Safari to jest rozszerzenie, jedno z kilku, na stronie Apple, które skraca linki:

https://extensions.apple.com/details/?id=org.zzhc.extensions.shortly-RMKWK5S4J4