iMagazine

Analiza zużycia energii przez aplikacje dzięki Normal

31/08/2014, 21:24 · · · 2

Baterie w smartfonach nie należą do najwytrzymalszych. Aplikacja Normal pomaga sprawdzić, które z używanych programów zużywają najwięcej energii, a tym samym wydłużyć działanie urządzenia.

Normal to bardzo prosta aplikacja, analizująca dane wszystkich swoich użytkowników, a następnie informująca o tym, które z programów zużywają dużo energii. Użytkownik musi wyrazić zgodę na wysyłanie informacji do serwerów Kuro Labs (czyli twórców aplikacji), co pozwala na budowanie bazy informacji odnośnie zużycia energii. Po uruchomieniu wyświetlana jest lista aktualnie działających w tle programów, szeregowanych według poboru energii. Są też opatrzone informacją odnośnie przedłużenia czasu działania smartfona, gdy program zostanie całkowicie wyłączony. Normal zaznacza też, jak można zmniejszyć zużycie energii w przypadku określonej aplikacji.

normal2

Aplikacja Normal kierowana jest przede wszystkim do nowych użytkowników smartfonów, którzy nie znają działania poszczególnych programów. Może okazać się też pomocna bardziej zaawansowanym osobom, które korzystają z wielu nowych programów. Normal jest dostępny w App Store w cenie 0,89€. Możecie pobrać ją tutaj.

2

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Paweł Haćnarkoman Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
narkoman
Gość

Wyłącz wszytko czego używasz i więcej nie włączaj, mniej więcej tak przedstawia się model działania aplikacji :-D android się zrobił z tego iOS :-/

Paweł Hać
Gość

To jest niezłe, jeśli aplikacja ma jakieś zamienniki. Ale racja – mogliby poprawić zarządzanie energią, w końcu nie stosują jakichś olbrzymich baterii.