iMagazine

Dyktowanie na iOS 8

19/09/2014, 19:35 · · · 12

Jedną z ważniejszych funkcji iOS 8 dla wielu osób jest możliwość dyktowania tekstu w języku polskim (nareszcie). Domyślnie jednak jest ona wyłączona.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Okazuje się bowiem, że aby uruchomić funkcję dyktowania należy uruchomić Siri. Co prawda asystentka (lub asystent) iOS ani nie mówi, ani nie rozumie naszego języka, ale tylko jej aktywacja pozwoli nam dyktować tekst w różnych aplikacjach. Do tej pory nie zwróciłem na to uwagi, bo zawsze i tak uruchamiałem Siri – czasem zdarza mi się zasięgnąć u niej jakiejś „rady”. ;)

Dla przypomnienia, aby uruchomić Siri (a tym samym dyktowanie) musimy przejść w UstawieniaOgólneSiri i przesunąć suwak na pozycję włączenia.

12

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


12
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
marian.karonPawelcurylloTomek O.jargo06 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MariuszS
Gość
MariuszS

Tylko wtedy nie ma możliwości wybierania głosowego po polsku, tak więc miało być fajnie a wyszło….

Tytus
Gość
Tytus

niestety włączając Siri tracimy wybieranie glosowe

januszp
Gość
januszp

a jak włączyć dyktowanie, jaka funkcja to uruchamia, żeby np. dyktować maila?

Tomek O.
Gość

Zacznij od „hej syry!” (Bez wciskania guzika „home”).

Adam
Gość
Adam

Włączone siri i?? Artykuł nie pełny bo nie mówi nic gdzie to dyktowanie można przeprowadzić..
Ps. Sorry za pytanie, a wybieranie głosowe gdzie było i do czego służyło?

MDW2
Gość
MDW2

Naprawdę nie wiesz? :) Przy takich pytaniach zaczynam rozumieć dążenie Apple do upraszczania wszystkiego. Jak widać nie dość wystarczająco wszystko upraszczają. Chociaż już w tej chwili iOS/OSX jest dostosowany do poziomu wręcz przysłowiowego Homera Simpsona.

Adam
Gość
Adam

Uff, a już myślałem że chcesz mnie obrazić…
Na szczęście na tym forum oprócz takich jak ja Homer’ow Simpson’ow jest taki ktosik jak ty Monty Burns, któy zna się na rzeczy ..

jargo06
Gość
jargo06

Po pierwszych zachwytach i korzystaniu … wyłączyłem gdy musiałem korzystać z … mobilnego internetu ( 4G )

curyllo
Gość
curyllo

A jak uzyskać wielką literę choćby w słowie: Twój, które znajdzie się w środku zdania?

Pawel
Gość
Pawel

Jeśli sam nie rozpozna to pózniej zrobisz korektę. Nie ma rozwiązań idealnych ale bardzo ułatwia funkcjonowanie. Bardzo przydaje sie w aucie. Nie dość ze przeczyta smsa na głos, to jeszcze odpowiesz dyktując.

marian.karon
Gość
marian.karon

Mam iPhone SE, iOS 10.1.1. Nie działa dyktowanie po polsku pomimo załączenia wszystkich odpowiednich funkcji. Wszystko po angielsku wyświetla się, pomimo mowy polskiej. Wychodzą bzdury. Jak zmienić język dyktowania?

marian.karon
Gość
marian.karon

Już wiem, trzeba dłużej przytrzymać symbol kuli ziemskiej i wyświetli się opcja zmiany języka. Nie mogłem znaleźć tej prostej informacji.